Mantar

Aysen61

Arkadaşlar kedim ayağını ısırıp duruyor mantar mı acaba mantar olsa bize veya vucudunda başka bir yere de bulaşmaz mı onun sadece ayağı kaşınıyor ve durmadan ısırıyor o da dişlerini kenetleyip oraya sürtüp duruyor baya da yara olmuş kabuk falan bağlamış ama oradaki tüyde dökülmüş hep tırnakları falanda yamulmuş ısırmaktan birde durmadan yalıyorda orayı veterinere götürdüm birden fazla kızgınlık diyolar ama ne alaka başka veterinerde yok burda zaten napıcam çok aşırı yara olmuş ayağı

7 CEVAP

Aysen61

Geçmiyor gün geçtikçe artıyor bu ısırma işi veterinerede götürdüm bir sürü napıcam lütfen aynı durumu yaşayan oldu mu hiç olduysa cevap versin çok üzülüyorum yarasına

Ebruadkins

Benim kedimin de bacağında olmuştu küçük bir bölümünde. Bu kadar açık yara değildi fakat deride kabartılar kızarıklıklar vardı, hafif tüyü seyrelmişti. Gördüğüm gibi veterinere götürdüm bir aşı yaptı tahmin ediyorum ki alerji aşısı. Tek çözüm veteriner hekim maalesef :/ çevrenizde farklı veterinerlere danışmayı deneyin, kafayı oraya takınca bırakmıyor peşini kanasa da etse de.. geçmiş olsun şimdiden

Aysen61

Ya benimki kızgınlıkta acaba ondan mı diyorum ama mantıklı gelmiyor alerjisi olabilir çünkü çok hassas bir kedi maalesef

Ozge00

Veterinere goturmek lazim. Kendini yalamamasi icin boyunluk takilir belki. Benimki kremi sürünce yalamayı bıraktı, kokusundan olsa gerek koklayamadi bile. Sizinki mantar mi bilmem ama kötü duruyor. Kesinlikle bir uzmana danışın

Aycacepeci

Mantar enfeksiyonu deride döküntü,kızarlık ve kabarcıklarla olur. Fazla vakit harcamadan veterinere götürmeniz gerekiyor aksi taktirde evdeki diğer insanlara da bulaştırıyorlar.

goknur

kızgınlıktaki kedi yemek bile yemez doğru dürüst açık olan bir yara ise ( net göremiyorum fotoğrafı ) veterinerden hayvan batikonu alıp sıkabilirsiniz orayı sarın ama yalamasın bu arada da doğru dürüst bir veteriner bulabiirsiniz belki

Aysen61

Sadece ayağında var bir haftadır var yarası başka herhangi bir yerinde yok döküntü kaşıntı yara kabarcık vb sadece ayağı böyle sarsam açar gene yalar orayı aşırı inatçı dişleri düşüyor acaba ondan ısırıyor olabilir mi