Sucuk

Goupe

Merhaba ben evde gece gündüz sucuk yiyorum ve kedimde çok seviyor. Ben "Koş bakayım, hızlı koş" dediğimde hemen mama kabına gidiyor. Bende 1-2 dilim veriyorum. Yaptığım yanlış birşeymi?

8 CEVAP

polo

bende bir süre kıyamadım ne isterse verdim az az sonra tıkanmış idrar yolları üç gün yogun bakım ve 700 tl veteriner parası ile bana geri döndü asla ama asla maması dışında bişey vermem bir daha

harikayanadur

sucukta baharat,tuz ve yağ var vermeseniz daha iyi olur bence.

harikayanadur

benim kedimde çikolatalı kek için kendini parçalıyor resmen ama vermiyorum sonuçta onun sağlığı için.

Ezgisu123

Bence verilmemeli. Çünkü baharat, tuz vb şeyler içinde bulunduğu için onlara zararlı. Benim kedimde tam bir süt ürünleri delisi. Hele bir de peynir görse, asla dayanamıyo. En başta veriyorduk ama veterinerimiz çok sağlıklı olmadığını haftada bir kez verilmesi gerektiğini söyledi. Bizde artık haftada bir veriyoruz. Ben hiç sucuk yada salam vermiyorum. Arada bir baharatsız et falan veriyorum herhangi bir sorun oluşturmuyor.q

AdaMira

Baharatlı yiyecekler hayvanların sindirim sistemine çok zararı. Sucuk vermek yerine kediler için de ödül mamaları var değişik tadlarda onlardan verebilirsiniz

Goupe

Ama çok istiyor üstüme falan zıplıyor dakikalarca miyavlıyor

dollfacepersian

Goupe arkadaşlar zaten gerekini söylemiş. Bende tamamen aynı fikirdeyim. Ayrıca onun yanında yemeyin ki bağırıp istemesin. Birde aslında sizin içinde bu kadar baharat,tuz ve yağ zararlı. Biraz daha az tüketmeye çalışmanızı öneririm

Goupe

Tamam arkadaşlar bundan sonra sucuk vermiyeceğim. Maması ve yaşmaması dışına çıkmayacağım