Yaş Mama

ernbuse

Kedim hem kuru mama hem yaş mama yiyor. Hergün yaş mama yemek istiyor mutfağın önünde bekliyor. Yaş mamaya alıştı kuru mama yemiyor gibi bir sorunumuz yok. Ama hergün yaş mama vermek bir sorun teşkil eder mi?

2 CEVAP

Seymaaacaan

Evet hergün yaş mama vermek iyi değil haftada bir yaş mama suyu dengelesin diye verilir. Fazlasında ishal olabilir ve kuru mama diş sağlığı açısından iyi. Yaş mama dişerinde tartar oluşturabilir

Firuzecik

Ben 5 aydır neredeyse hergün hem kuru hem yaş mama veriyorum. Şuana kadar hiç problem yaşamadım ishal vb. Haftada 1 defa vermek bence oldukça yetersiz.