Köpeğimde Pire Var Kaşınıyor

İç dış parazit uyguladık fakat hala kaşınıyor ve bit pire gözle görülür halde ne yapabilirim elma sirkesiyle her zaman yıkandıktan sonra silerim ama bilmiyorum nasıl geldiyse

6 CEVAP

nalathecat

üzerinde var olanları öldürmek için doktoruna dış parazit spreyi sıktırabilirsiniz

Kendim evde ense damlası ile yaptım ama hala var

elifozzdemiir

pire taragiyla temizleyebilirsiniz ustune de 1 bardak su 1 bardak sirke 9-10 damla biberiye ya da lavanta yagi karisimi yaparak kopeginizin ustune spreyle sıkabilirsiniz pireler sevmezler biberiye yagini sirke de onlar icin ölumculdur zaten dis parazit damlasi yaptiysaniz onlar kopegi isirdiktan sonra ölur

AsenaTuncay

Benim köpeğim kangal onda da yaşadık, sirke vs hiçbir işe yaramadı maalesef. Güçlü etkisi olan ense damlası şart, artı pire bit için ilaç var onunla yıkıyorsun. Bir de bizimki yara yapmaya başlamıştı popo tarafını ısırarak, veteriner hap verdi kurtulduk şükür. Geçmiş olsun size de ilerlemeden bir ilaçlı suyla yıkanması iyi olur.

sforselin

Parazit ilacını veteriner kliniği ya da eczaneden(hekiminizin reçete etmesiyle) almadıysanız etkili olmamamış olabilir.

Hem veteriner ense damlası yaptı 1 ay sonra da ben kendi evimde yaptım bit ilacı markası nedir alabilir miyim bende