Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Kedim 3 aylık hangi mamayı kullanmalıyız

Elifselseyler
Elifselseyler

617


Merhabalar, kedim çeçil üç aylık birkaç mama denedik ama memnun kalmadık acaba hangi mama hem besleyici hemde uygun fiyatlıdır, önerilerinizi bekliyorum..

45 Cevap

vethekmehmetkoc
vethekmehmetkoc

9304


Royal canin kitten proplan junior bunların 400+400 paketleri var onlardan alabilirsin uygun olur . Bunlar bütçene fazla gelir purina cat chow kitten tavsiye ederim bu sitede bulamazsan petihtiyac.com dan bakabilirsin

vethekmehmetkoc
vethekmehmetkoc

9304


Royal canin kitten proplan junior bunların 400+400 paketleri var onlardan alabilirsin uygun olur . Bunlar bütçene fazla gelir ise purina cat chow kitten tavsiye ederim bu sitede bulamazsan petihtiyac.com dan bakabilirsin

Gofretsla
Gofretsla

116585


Bonacibo kitten yada royal c. Hills Propan çünkü bu mamalar köpek mama larına göre daha fazla ucuz oluyorlar (kedi mamalari) biz veterinerde 800grlik Propan alıp deneyim dedim 10 tl cerdim☺

SenemAlacadag
SenemAlacadag

367


Bence Royal canin proplan gibi mamalar tamamen sağlıksız afedersiniz ama çöp mamalar. Ben şahsen hayvanıma asla vermem bu mamaları whiskas, goody,acana, bonacibo gibi markalar da buna dahil. Ben 15 yıllık kedi annesi olarak hemen hemen hepsini denedim içeriklerini araştırdım, öğrendim sordum soruşturdum. Kullandığım markayı hemen belirteyim Bozita. Beslenmede en önemli şey besin dengesidir. Özelllikle sizinki gibi daha 3 aylık yavru ise mutlaka vereceğiniz mamayı özenle seçmelisiniz çünkü bu dönemde beslenmeyle alakalı yapılacak hatalar ileriki dönemlerde hayvanınızın yaşam kalitesini ve süresini düşürür, katkı maddeleriyle dolu olan bu mamalar organ yağlanmasının en büyük sebebidir. Bozita'yı önermemin sebebi şu ki; Bozita bir İsveç markası, üretiminde besin dengesine ve kullandıkları etlerin kalitesi konusunda aşırı titiz davranıyorlar. Çünkü yaptırımları çok ağır. Hatta insan tüketimine uygun kalitede et kullandıklarını öğrenince epey şaşırmıştım. Sizde araştırın, bakın veterinerinize danışın Bozita'yı. Şiddetle tavsiyemdir bizim ki somonlusuna bayılıyor, ayrıca fiyatıda kalitesine göre gayet uygun..

Elifselseyler
Elifselseyler

617


Mehmet bey daha önceki deneyimlerimden ve aldığım tavsiyelerden edindiğim kadarıyla royal canin, pro plan vs gibi mamalar çok yaygın olmasına rağmen hiç de sağlıklı değiller. Bunlar zaten yıllardır bildiğimiz ve tuzağına düştüğümüz markalar, ben alternatif bulabilme için sordum bu soruyu tabii yine de çok teşekkürler ilginiz için.

Elifselseyler
Elifselseyler

617


Senem Hanım Bozita'yı daha önce duymamıştım, şimdi sitesine girip biraz bakma imkanım oldu. Evet dediğiniz gibi de dikkatimi çekti açıkçası, mama çeşitleri lezzetli gözüküyor :) Tabii bilemiyorum iyice bir araştırmak lazım fakat üretim şekilleri söylediğiniz gibiyse benim sorunuma tam olarak bir çözüm olabilir. Çok teşekkür ederim bu yaptığınız öneri için hemen deneyeceğim Bozita'yı. Gördüğüm kadarıyla fiyatlarıda uygun.

SenemAlacadag
SenemAlacadag

367


Evet Bozita gayet başarılı ve Türkiye standartlarında üst düzey bir mama. Bunun dışında daha düşük fiyatlı ama yine içi saçma sapan katkı maddeleriyle dolu olmayan bir mama arıyorsanız sizlere tavsiyem Golosi'dir omega açısından zengin, et oranı yüksek ve çokta uygun fiyatlı bir İtalyan maması, gidip ne idüğü belirsiz market mamalarına para vermeyin derim.

Elifselseyler
Elifselseyler

617


Golosi'yi biliyorum, kullanıyorum da bahçede ve sokaktaki dostlarım için. Dediğiniz gibi çok uygun fiyatlı ben 12kg'lık paketi kuzu etlisini 140 tl civarı alıyorum ve market mamalarına göre de bir hayli kaliteli, teşekkür ederim tekrar.

Shewky
Shewky

943


Şimdi benim şahsi fikrim ve endüstriyel üretimin getirilerinin farkında olduğum için edindiğim izlenim şu ki ambalajlanmış mamaların tamamına yakını yüzdeyüz sağlıklı değiller ve uzun süreli yalın kullanımda mutlaka ama mutlaka petinizde problem yaratacaktır. Ben şahsen köpeğime çiğ et, kedime de kuru mama destekli hafif kavrulmuş et programı uyguluyorum.

SenemAlacadag
SenemAlacadag

367


Haklısınız ambalajlanmış çoğu mamalar uzun kullanıma pek uygun olmuyor yalnız Bozita'da ıslak mamada ambalajı açtıktan sonra 3-4 gün buzdolabında bozulmadan kalabilme gibi bir güzelliği var. Sanırım bu da özel jöleli yapısından ileri gelmekte, ben bugüne kadar sorun yaşamadım hiç.

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
1246 Görüntüleme
45 Cevap
2 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor