Kısırlaştırma Sonrası İshal

nilayy24

Kedim perşembe günü kısırlaştırma ameliyatı oldu, 3 gün veterinerde kaldı dün eve getirdik. Sanırım bilinçsizce oldu yaş mama verdik. Sabah kedim ishal olmuş ve patisine bulaştırmış, temizledim onu. Veterinere sordum burada nd mama verdik yüksek proteinli dedi evde proplan yediği için ishal yapar dedi. Bu normal mi?

10 CEVAP

sforselin

Kullandığınız mamaya devam etmesi gerekirdi aslında. Mama değişimi ishal yapar çünkü.

bademthecatt

Mama değişimindendir kediler baya hassas bu konuda yaş mamadan yada kuru mama değişiminden olmuştur operasyon kaynaklı değildir

Ayben02

Mama değişikliği de ishal yapar ama kısırlaştırma ameliyatı sonrası ishal olması normal benim iki kedim de kısırlaştırma sonrası bir iki gün ishali vardı sonra geçti

sforselin

Ev yoğurdu ya da kefir de iyi gelir aslında. Onları seviyorsa bi deneyebilirsiniz. Ama hekiminizi de bi haberdar edin yine de.

gulsundusmez

Geçmiş olsun yaklaşık dişi ve erkek toplamda 50 kedi kısırlaştırdım hiç böyle sorunla karşılaşmadım. Vetlerde hatta bazı eczanelerde satılan prebiotik takviyesi ve bolca su tavsiye ederim. Eski yani alışkanlığı olan mamasını mutlaka yedirmeye çalışın ve tavuklu olmasın mümkünse ördek veya tavşan eli olsun.

sforselin

Kefir ve yoğurtta da probiyotik var. O yüzden iyi geleceğini düşünüyorum.

nilayy24

Yani mama değişiminden olmuştur değil mi? Operasyondan kaynaklı falansa diye endişelendim

nilayy24

Arkadaşlar tam 1 gün oldu kedim hala ishal. Tavuk göğsü yemez, patates falan asla yemez napabilirim? Ne önerirsiniz veterinere mi götüreyim

nilayy24

Onlar iyice ishal yapmaz mı :/

nilayy24

Zaten operasyondan ötürü değil mama değişikliğinden kaynaklı olmuş. Alışık olduğu mamasından bugün bayağı yedi ama yedikten sonra yine ishal şekilde yaptı tuvaletini. Hrkimimizle görüştüm devam ederse flora düzenleyici yapılacak