Kedimin Agiz Kisminda Siyah Seyler Var

defnecaldir

Kedimin agiz etrafinda kil koklerine yakin siyah seyler farkettim. Kokte olduklari icin cikarirken canini acitiyo. Ne oldugunu bilen ya da ne yapmam gerektigini bilen varsa yanitlarsa sevirinirim

11 CEVAP

defnecaldir

Gorenler cevap vermeden gecmezse cok sevinirim

Kdkdkdkd

Kedi aknesi olabilir

Tengu

kedi aknesi olabilir değil direkt kedi aknesi
bu akne probleminden çok çekmiş bir kedi annesi olarak nerde akne görsem aynı tavsiyeyi yazıyorum
suyla seyreltilmiş elma sirkesini makyaj temizleme pedine yada pamuğa dökün, her gün 2-3 defa çok bastırmadan masaj yapın 1 hafta içinde azalacaktır ama tamamen bitmesi için 2 3 ay bunu devam ettirin ilk 2 hafta günde 2 3 kere yapın sonrasında günde 1 e düşürün akneler tüylerle beraber geleceği için tüylerinde seyrelme olacak ama daha sonra tüyleri çıkar merak etmeyin
benim kedimdeki akneler geçti ama hala haftada 1-2 defa silerim tekrarlamasını önlemek için size de tavsiye ederim
vee en önemlisi mama ve su kaplarını porselen, cam vb malzemeden yapılmış olanlarla değiştirin

defnecaldir

Mama ve su kabi porselen zaten. Tesekkur ederim cevabiniz icin bu arada

ozlemalice

Kedi aknesi. Benim kedimde de çıktı kendiliğinden geçti. İki veteriner de ilaç vermemişti. Biri kendi kendine geçer benim kedilerimde de çıkıyor ama yayılacak mı gözlemleyin dedi. Sonra kendiliğinden geçti. Emin değilim ama bir sağlık sorunu teşkil etmiyor sanırım.

IrmakBalta

Benim kedimde de var, beyaz kedilerde özellikle fazla olurmuş.
Ben aloa vera ve bephantol sürüyorum.
Veteriner de kuru mama dışında bir şey verme dedi.

Tengu

"Yangının çok şiddetli olduğu durumlarda hekiminiz semptomları azaltmak için 10-14 gün boyunca ağızdan immunosupresif ilaç uygulaması yapabilir." bu yara derecesine gelmiş akneler için geçerli sanırım.
bu kedişin akneleri kendi kendine geçecek gibi durmuyor yayılmış ilaçlık değil ama elma sirkelik geldi bana
bazı kediler genetik olarak yatkın oluyormuş benimkinin de mama ve su kabı porselen ama çıkıyor işte elma sirkesini kesinlikle deneyin derim

defnecaldir

Evde elma sirkesi yok onun yerine alic sirkesi olur mu acaba

Tengu

genelde elma sirkesi öneriyorlar ama bir şey olacağını zannetmem elma sirkesi alana kadar kullanabilirsiniz

hazzelto

Saf gül suyuyla kedilerin çapakları vs. temizlenebiliyor diye biliyorum. Pamuk ve gül suyunun da bir faydası olabilir.

hazzelto

Saf gül suyuyla kedilerin çapakları vs. temizlenebiliyor diye biliyorum. Pamuk ve gül suyunun da bir faydası olabilir.