Kedimin Patisi Şişti Ve Topallıyor

Lilium

Kedim kum kabında uzunca süre kumla uğraştıktan sonra patisinin üzerine basamadığını gördüm. Patisine baktığımda içine kum girmişti. Kumu çıkarttım fakat oraya dokundurtmuyor, topallıyor ve patisi çok şişti. Ne yapmalıyım?

10 CEVAP

Ayben02

O zaman vet hekime danışın

didarkardes

Evinizde bandaj varsa bandajla sarabilirsiniz bu gece için. yarına geçmezse kontrole götürmeniz gerek

Doakokcu

Aynısını geçtiğimiz haftalarda biz yaşadık, kumdan sandık veterinerimizin tavsiyesiyle sıcak su ve batticon uyguladık ama geçmeyince gittik ve aslında kulağındaki enfeksiyonun kaşınma yoluyla tırnak diplerine geçtiğini öğrendik. Hatta tedavi sürecine ilk başta tepkisiz kaldığını görünce tekrar götürdük ve enfeksiyonun bütün vücuduna yayıldığını öğrendik. Mümkün olduğunca çabuk veterinere götürün, tedavisinde bile çok acı çekiyorlar çünkü :( Geçmiş olsun çok

AsenaTuncay

Yavru kediyse eğer kediniz aynısını bende 2 3 kez yaşadım. Patinin içine taş girdiği için tahriş ediyor. Evdeki kremlerden (hametan gibi) sürdüm geçirdi. Tuvalet sonrası hemen kontrol ediyorum artık, taş birkaç saat kalınca oluyor maalesef.

Ayben02

Dışarı çıkan bir kediyse ödem tutmuş olabilir ben çok yaşadım

Lilium

Yok hayır hiç dışarı çıkmıyor kum kabını uzun süre eşeledikten sonra oldu. :(

cansuuranus

Hangı marka kumu kullanıyorsunuz ?

Lilium

Proline marka kum

Lilium

Teşekkürler dün bi veteriner arkadaşımın tavsiyesiyle soğuk press ve hirudoid forte jel uyguladık patisinin şişi tamamen indi ve topallamıyor neyse ki eski enerjisine döndü.İyileştik gibi görünüyor ama tekrarlarsa mutlaka giderim veterinere :)

Lilium

Evet öyle olmuş ben hemen fark edip kumu çıkarmama rağmen böyle oldu ilk defa. Ben de dikkat edeceğim artık teşekkür ederim ????