Kedimin Kilo Almasını İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Merhaba arkadaşlar. Kedim 2,5 yaşında erkek. İki ay önce taşındık. Kalabalık bir ailede büyüdü kedim ve şimdi sadece ikimiz varız.Taşındıktan sonra çok kilo verdi. Ortam değişikliğinden olduğu aşikar. İkinci bir kediyi düşündüm ama gücüm yetmez ne yazık ki. 6 kilo olan kedi bir kilo kaybetti ufacık kaldı. Kuru mama yiyor. Kilo alsın diye yaş mama da aldım ama emin olamıyorum yaş mama kilo almasında faydalı olur mu sağlığında zarar vermeden ne sıklıkla vermem gerekir yardımcı olabilir misiniz?

7 CEVAP

bbeyzvv

ben yaş mamayı değil de daha doğal olarak evde kendiniz et türevi şeyler vermenizi öneririm öyle daha çok kilo alır
günlük beslenmesinin %50-%60lık kısmını haşlanmış tavuk patates ciğer brokoli havuç harışımı veya ayrı ayrı verebilirsiniz öyle daha etkili olur

didarkardes

Kullandığınız mamayı değiştirebilirsiniz kaliteli değilse, dediğiniz gibi yaş mama verebilirsiniz/ yapabilirsiniz. Ve ya yavru maması kullanabilirsiniz. Benim kedim de yavru mamasıyla kilo aldı.

didarkardes

Yaş mama haftada 3 kez verilebilir eğer yiyorsa kuru mamayla karıştırmak daha mantıklı olur.

bbeyzvv

yavru kedi maması vermek doğru değil kedi erkekmiş kısırsa kilo aldırcam diye öldürebilirsiniz kediyi ben de veterinere sormuştum zayıfladı oğlum yavru kedi maması versem olur mu diye (içeriği hemen hemen aynıydı anlattım) riske girmeyin üriner sistemine zarar verir dedi

nslhnpkr

Veterinerinize danışa bilirsinin kediniz kısırlaşmışsa kısırlaşmış kedi maması verebilirsiniz

kbrasnmz

tavuğun fazlası kedilere zarar benim bildiğim mamasıda tavukluysa verebilisiniz ama fazla vermeyin bana göre tabi ama veterinere danışmak en iyisi benim kedim çok tavuk yiyince kusuyor kusması su ve kilo kaybına yol açar

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Evet kedim kısır ve kısır maması kullanıyor. Öncelikle evde kendim mama yapamayı deniycem zaten tavuk delisiyiz :) veterinerime de mutlaka danışacağım çok teşekkür ederim herkese