Kedim 3 Ay Geçmeden Tekrar Pirelendi

Doakokcu

Kedimin dış parazitini yaptıralı daha üç ay olmadı ve asla evden çıkmayan bir hayvan. Bugün severken kulağının yakınında siyah bir böcek gördüm, barınaktan sahiplendiğimizde de bu böceklerden vardı her yerinde pireymiş sanırım, dış parazitten sonra yok oldu hepsi. Tekrar götüreceğim veterinere ama çok erken değil mi? Kapabileceği bir yer de yok. Evde bir yerden kapıyor olabilir mi?

5 CEVAP

bbeyzvv

erken değil dış parazit damlasının etkinliği zaten 1 ay sizden gelmiştir büyük ihtimalme ya da evinizin yakınında pire kaynağı olabilir biz 1. katta otururken aşağıda baktığımız kedilerden hep pire sıçrıyodu eve

bbeyzvv

en geç değil dış parazit damlası kediden kediye ve ortama göre sıklığı değişir pirelenen bir kedi değilse 6 ayda bir yeterli onun dışında pire gördükçe yaptırsanız da olur

suddeez

En geç 2 ayda bir yaptırmanız gerekiyor parazit aşısını

Doakokcu

veterinerimiz 3 ayda bir demişti bize o yüzden şaşırdım

Merve203

Uc ayda bir olan ic parazit.