Kulak Uyuzu

Arkadaşlar Merhaba 6 yaşında sarman kedimde kulak uyuzu başladı bulunduğum yer çok küçük ve burda veteriner yok şu an götürme imkanımız da yok. Kedim hiç dışarı çıkmadı başka kedilerle temas da etmedi nasıl kulak uyuzu oldu bilmiyorum. Kulak uyuzu için evde ne yapabilirim ileri seviye değil başlangıç seviyesinde

12 CEVAP

Tengu

damla damlatmadan geçmez diye biliyorum daha önce başımıza gelmediği için bir şey diyemeyeceğim:(

Ozge00

"Kulak uyuzunun tedavisinde temizlik esastır. Kedi ve köpekler için üretilmiş kulak temizleme solüsyonları ile kulaklar günlük olarak temizlenmelidir. Kulak temizliği tedavinin esasını oluşturmaktadır. Veteriner Hekiminiz tarafından önerilen pomat yada losyon şeklindeki ilaçlar kulak içerisine uygulanır. Kulak kanalında kronikleşmiş vakalarda antibiyotiklere ihtiyaç duyulabilir."

Teşekkürler internette sirkeyle tedavi edildiği yazıyordu sirkeli su yapıp onla temizlesem olur mu acaba

suddeez

Sakın su ,sirke vs ile temizlemeyin. Ben önceki kedimde yaşadım bi an önce vet görmeli, ayrıca kedinin yaşam kalitesi aşırı düşüyor ileriki safhalarda çok çok kötü sonuçlar doğurabiliyor. Vet hekime danışın ona göre ilaç alın bence

Bakar mısınız

Ozge00

Yani kulak uyuzu olduğundan eminseniz bir vet onerisi ile ilaç almak lazim. En azından internetten numaralarını bulup arayabilirsiniz. Simdi biri bir ilaç onerirse yanlış olur bu, kedinize iyi gelmeyebilir.

Ozge00

Hayir yapmayın öyle

Ozge00

Internetteki her sey doğru değil aksine zarar verici şeyler

Tengu

sirkeyi içine damlatamazsınız zaten en fazla pamukla üst kısımlarını silersiniz kulak uyuzu içerde oluyor içeriyi nasıl temizlemeyi düşünüyorsunuz

Sudeckmkc

Hiç götürme kontrol ettirme şansınız yoksa apex kulak temizleme losyonu var onla günlük temizleyin belki geçer

Gerçekten şuan götürmem imkansız öyle lanet bir yere taşındıkki sadece kulak temizleme losyonları yeterli olur mu

Tengu

ilaç ismi vermek doğru olur mu emin değilim ilaç ismi verseler de bulunduğunuz yerde bulabilecek misiniz:( aslında sirke uyuz pire vs şeylerde işe yaramıyor mu? sirkeli su damlatmayın tabii ki ama kulağının üst kısmını sirkeli suyla silmek zararlı gelmedi bana. ama bu konuda hiç tecrübem yok bilmiyorum yani sadece mantık yürüttüm