Kedime Cam Kasede Su Ve Mama Vermelimiyim

nslhnpkr

Anket

verebilirsin
(20 oy)
asla verme
(1 oy)
mama kabı alana kadar kullana bilirsin
(2 oy)
pilastik mama kabı kullanmalısın
(1 oy)
Toplam (24 oy)

kedime cam kasede mama ve su verbilirmiyim

7 CEVAP

Firuzecik

Tabi ki cam,porselen ve çelik mama kapları sağlıklı olanlar.

sforselin

Plastik kaptan çok çok daha sağlıklı cam kase. Zaten yerde duruyor, nasıl kırabilir bilmiyorum. Çelik de yeterince sağlıklı değil bana kalırsa.

Mama kabı olarak satılanlar yerine alternatif porselen bir kase kullanmak daha mantıklı bence. Gereksiz pahalı buluyorum mama kaplarını. (Bunlar kapitalizm kbmkbub)
Yükseltilmiş olanlar en iyisi ama. Onlardan alacaksanız engel olmak istemem. Kedilerin yapısı gereği daha sağlıklı. Kusmaları da azalttığını okumuştum.

nslhnpkr

teşükkür ederim hapinize bilastikte çok bakteri üretiyomuş ve çene altında yara yapıyomuş

NihalKeskin

Yani sağlıklı olabilir belki ama. Ben ayağı çarpar da kırar camı diye korkarım (çünkü bilirsiniz cam kolay kırılır) Allah korusun cam bir yerine falan batar. Onun yerine çelik kap ve bakır daha sağlıklı galiba :)

AsenaTuncay

Bende evdeki porselen kaselerden kullanıyorum uzun zamandır. Sürekli de yıkanıyor. Köpeğiminki çelik sürekli onu da yıkamama rağmen porselen kadar sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.

Aycacepeci

Sağlık açısından cam iyidir ama kırılma ihtimali de göz önünde bulundurulmalı.Kırıp, patilerini kesebilir. Mama kabı alana kadar plastik tercih etmeni öneririm.

gulsundusmez

plastik kullanmayın da bazı kaplarda oz 3 oz 5 yazar o çeliğin kalitesini belli eder onlara da dikkat edin. Kırılma riski yoksa cam iyidir.