Kedim 3 Ay 13 Günlük 1 ,700 Kg Kilolumu Yoksa Zayifmi Değerler Normalmi

Brlbtls44

Kedim 3 ay 13 günlük 1 ,700 kg kilolumu yoksa zayifmi değerler normalmi bana normal deilse normal değerleri soylermisinz

3 CEVAP

sforselin

Belli bir kilo ideal kilo yok. Kedinizin yapısı minyon da olabilir diğerlerinden uzun ya da iri de olabilir. Bu olması gereken kiloyu değiştiriyor. 1.60 biriyle 1.90 birinin ideal kilosu aynı değildir mesela, aynı yaşta olsalar bile. Şuradaki görsellere bakarak yaklaşık bir fikir edinebilirsiniz:
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcStkhUmfnsAXDMQSGNiuoA0KD_MFgleoRUuGw&usqp=CAU

kittenlove01

benim kızım da 3 aylık 1 kilo 400 gram bence normaldir

seymasatar

Kedinin boyuyla kemik yapısıyla alakalı bir durum ve özellikle zaten yavru bir kediyse veterinerler bile yorum yapmak İçin biraz daha büyümelerini bekliyor diye biliyorum. Benim kedim 6-7 aylıkken yetişkin bir kedi gibi görünüyordu kilosu da vardı korkmuştum obez mi olacak diye:) ama şu an 2 yaşına yaklaştı kilosu gayet normal sadece iri bir kedi.