Veteriner Tavsiyesi

Erogluekiin

Merhaba, veterinerim bana yaş mama vermemin gereksiz olduğunu söyledi. Zaten nd mama kullanıyorsun ne gerek var hayvan alışıyor bir sürü alerjik sorun oluyor derisi hastalanıyor zaten bütün ihtiyacı mamada var demişti. Ben böyle düşünmüyorum hazır yaş mama almaya da pek imkanım yok zaten kendim 5 10 tl ye kasaptan et alıp yapıp püre
halinde donduruyorum. Sizin düşünceniz nedir?

1 CEVAP

gulsundusmez

Merhaba,
Malesef mamalar ateş pahası artık haklısın. Yaş mama haftada 2-3 bile yeter. Kuru mama daha iyi çünkü kedinin dişlerini temizliyor ve tartarı engelliyor. Tavuk but alıp haşlıyorum didik edip dolaba koyup ama en fazla 2 gün tutuyorum öyle besliyorum bazen balık alıyoruz onu sıcak suda haşlayıp veriyorum. Konserve yaş ise gourme gold alıyorum onu da 2 kedime toplam 85grdan haftada 3 veriyorum. Ben kedileri yaş mamada da balık, tavşan ördek eti az tavuk ile besleme taraftarıyım. Dondurulup çözülmüş eti de pek tavsiye etmiyorum ayrıca. Günlük veya en fazla 2 gün dolapta dondurucuya koymadan durmalı.