Ötenazi

Ozge00

Hasta bir kedi var burada, veteriner son çare uyutalim dedi. Çok üzgünüm 2 gün içinde karar vermek zorundayım, ne yapsam bilmiyorum. Ötenazi canını acıtır mi ki cok üzülüyorum lütfen yaptıran veya fikri olan biri yazabilir mi bana

17 CEVAP

Linsenpai

Bizim de burda hem felçli hem fipli bi kedi vardı bahçede tek bakıyolardı, son zamanlarda o kadar kötü oldu ki küçücük yavru kedi kadar kaldı her yediğini çıkarmaya başladı artık yattığı yerden kalkmıyordu bile. Son çare uyuttuk :( biliyorum çok üzücü bi durum ama acı çekmesindense sessizce gitmesi daha iyi oluyor bazı durumlarda :(

bbeyzvv

eğer ağrısı varsa ötenazi yapılmalı
sırf biz üzülüyoruz diye o kedi ağrı acı çekmek zorunda değil

Doakokcu

Bence uyutun acı çekmesindense acısız bir şekilde hayatını sonlandırmak daha doğru gibi. Acıtmıyor ötenazi hiç bütün vücudunu uyuşturuyorlar merak etmeyin. Ama eğer gerçekten çok hasta ve düzelme olasılığı yoksa bu yola başvurun :(

Ozge00

Teşekkür ederim yorumlarınız için, biraz da olsa içimi rahatlattınız. Uyutuldu, diğer arkadaşlarının yanına gömdüm veterinerden izin alarak. Umarım bir gün daha iyi bir dünyada daha iyi şekillerde karşılaşırız hepsi ile.

Ares87

Kıyamam ya yavrum benim pek bilmiyorum ama sanırım iğneyle uyutuyorlar canım inşallah iyi olur da gerek kalmaz

Ares87

O kadar haklısın ki en iyi kararı vermek çok zor sonuçta bir can adına sen karar veriyorsun bu çok acı Allah yardımcın olsun ne desem bilemedim

nilayy24

Müdahale etmeyin bence, hastaysa zaten kendisi eceliyle ölür.. Evet acı çeker ama müdahale edince de suçlu hissedebilirsiniz kendinizi

Ozge00

Evet bugun yaptıracağız. Cok aci çekiyor, 2-3 ay daha bu şekilde yasarmis en fazla. Umarim cani acimaz hic :( teşekkürler

gulsundusmez

Benim 1 yaşında bir kedim vardı fip 3 ay yatalak kaldı 700grma düştü ben uyutturmadım.Eceli ile ölsün istedim. Hastalığı ne bilmiyorum ama uyutun denen bazı kedi köpekler yaşıyor bunu da bilin.

Ozge00

Bu arada bilmeyenler icin yazayım. Kediyi sonsuza kadar uyutuyorlar yani ölüyor :(

Ozge00

İyileşme imkani yok ama bir sure daha agrili şekilde yaşarmış. Yani uyutmak daha iyi olur diye düşündük ama bu karar benim için cok buyuk bir şey. Kalbim artik kaldırmıyor gerçekten

bademthecatt

Bencede müdahale etmeyin biliyorum sizin içinde onun içinde çok zor bir durum ama eceliyle ölür vakti zamanı dolunca :(

Minimesi

Uyuttunuzmu :(

sevvalyelen

Anestezinin yüksek derecesi olarak düşünün, stajımda sağlıklı görünecek kadar hareketli olan ama karnında çok ciddi iltihap olan bir kediye hekim ötenazi yapmıştı. Hayvanların acıyla inlemesini dinlemek de gerçekten zor. Karar da zor. Allah yardımcınız olsun.

Linsenpai

Başınız sağolsun...:(