Kedım Kustu

AyselZubeyir

Kedim bu şekilde kustu mamasını mı değiştirsem. Sindirim problemi gibi geldi bana siz ne düşünüyorsunuz?

10 CEVAP

Ysmnn

Mamayı ne kadar büyük iştahla yemişse çok fazla yemiş oburcuk :) fazla mama yemesinden kaynaklanıyor olabilir çünkü öama ve tüy yumağı çıkarmış . Tüy yumağı için maltsoft vitamin verebilirsiniz :) yaladığı tüyleri yuttuğu zaman kusarak değil kakasından çıkmasına yardım ediyor .

Ysmnn

Sağlıklı mutlu kalın

Ayben02

Benim de bahçede beslediğim kediye mama verdim çok acıkmıştı biraz fazla yedi galiba birde çok hızlı yedi çiğnemeden yuttu ve küstü sizinki de ilk defa oluyorsa bu yüzden olabilir

Ayben02

Bir de sol tarafta sanki tüy yumağı var gibi iyi incelediniz mi

suddeez

Vet hekimine danışın bencr

Ozge00

Kirmizi ve yesil seyler ne tam olarak ne yedi mama harici?
Tüy yumağı da var, malt verin.

Aycacepeci

Mamayi hızlı yemesi, fazla gelmesi gibi durumlarda kusabilir.Tüy yumağı dolayısıyla da oluşabilir kedi çimi veya malt vererek midesini rahatlatabilirsiniz. Onun dışında kalitesiz mamalarda kusmasına neden olur.

AyselZubeyir

Veterinerimle görüştüm malt macun önerdi heyecanla hızlı yemesi de yaparmış

AyselZubeyir

cevaplarınız için teşekkürler

AyselZubeyir

obur kızım benim ya:) malt macun veriyorum şimdi iyiyiz