Birden Fazla Kedi Bakanlara

melisberk

sokaktan hamile bir kediyi eve almıştım, daha doğrusu en başta ara sıra eve alıyordum ama sonra sokakta zorlandığına şahit oldum (sitede yaşasak bile) ve eve almak istedim. doğum yaptı, üç yavrusu oldu. anneye ve bebelerden birine bakabilirim ama hepsine birden bakamam diye düşünerek iki bebeyi yuvalandırmaya çalıştım, kimse yazmadı. kısaca üç yavru da başıma kaldı

12 CEVAP

gulsundusmez

Maalesef durum böyle yavrular 3 ay olduğunda kısırlaştırın anneyi.Cins kedi deseydiniz herkes saldırırdı almak için. Ben nice kedi kaybettim sokaklarda elimde öldü çoğu neden çünkü cins değillerdi

veganggx

Sizinle birebir aynı durumu yaşıyorum. Geçici yuva olarak almıştım. Sonra yuva bulmakta zorlanınca sona kalan 2 kediyi ben tutarım dedim. Sadece beyaz bir yavruya yuva bulabildim. Yavrular neredeyse 6 aylık oldu hala elimde 3 kedi var. Önümüzdeki yıla yüksek lisans düşünüyorum. Ve yurtdışına çıkarken en fazla iki kedi götürebileceğim. O zamana kadar yılmadan yuva arıyorum hala birisine. Ben hiç birisini ayıramadığım için hepsine ilan açıyorum. Hangisi ilk istenirse kalan ikiyle devam edeceğim. Kedilerin hepsi mükemmel karakterli, iyi huylu, sevgi dolu. Ancak ilanlarıma dönen onlarca kişinin biri bile davranış sormadı bana. Hep "Cins mi?","Cinsi ne?", "Beyaz kedi yok mu?" Vb...
Çok üzücü.

Feridunn

Bizde 3 kedi bakıyoruz hasta olduklarında ve kum konusunda sadece maddi sıkıntı çekiyoruz sonuçta 3 tane olduğu için başka problem olmuyor

Sudeckmkc

Aşı dönemleri zorlayabilir biraz ve kısırlaştırma zamanı için de kenara şimdiden para atmaya başlayın bence. Kum olarak hem ucuz hem koku yapmayan önerebileceğim biokitty var. Mama olarak da mystic alabilirsiniz toplu alırsanız aylık masrafınız baya azalır

Sudeckmkc

Ben iki kedimi ( biri 7kg biri 5kg) veterinere götürmek için kolum asabileceğim şekilde flybag aldım onlarla götürüyorum ama yine de zor oluyor. En iyisi sırt çantası ve kanguru modeli taşıma çantalarından almak ya da çekçekli valiz gibi olanlardan :)

Iceoglan

İlan açın, bir-iki günde bir yenileyin. Fotoğrafları iyi çekin, Buradan çok kedi sahiplendirdim, hem de isteklileri eleyerek. Hepsi de safkan sokak kedisi idi :) Facebook ve instagramda sadece sahiplendirme yapan hesaplar var. oralara da koyun. 3-4 Aylığa kadar çabuk gider, sonrası daha zor oluyor

Iceoglan

Ankara için kullandığım sayfalar var.
** Facebook'da "Ankara Ücretsiz Kedi & Köpek Sahiplendirme" ve "ANKARA 06 ÜCRETSİZ KEDİ SAHİPLENDİRME" sıklıkla kullandığım siteler. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama vardır sizin şehrinizde de.
** Ezgi Tesla, instagramda oldukça fazla kişiye ulaşabiliyor, Her şehir için paylaşım yapıyor
*** Buradan yani Petlebi'den de sahiplendirme ilanı açın muhakkak. En fazla buradan buldum çocuklarıma yuva

melisberk

istanbul'dayım ben, haysev'i biliyordum bir tek. teşekkür ederim çok önerileriniz için! buradan açtım ama telefon eklememiştim, şimdi onu da ekledim belki bir işe yarar diye.

Iskocsem

https://twitter.com/kedilikler hesabına mention atın, paylaşımınızı rt ediyorlar.

Iceoglan

Çok ilan açıldığı için gerilerde kalıyor ve hepsine bakmıyorlar, bu nedenle birkaç günde bir yeniden ilan açın. Umarım kalıcı yuvalarını bulurlar

melisberk

sorunun devamı çıkmamış... yine de yazanlara çok teşekkürler! yavrular üç aylık oldu, anne şu an kısır. kum olarak çam peleti kullanmayı düşünüyorum sağlıkları açısından, öneriler için çok teşekkürler. aşı dönemleri veterinere taşıma konusunda zorlanacağım gibi duruyor çünkü şimdiden çok çok ağırlar. çok kedili insanlar o kedileri veterinere nasıl taşıyor diye düşünüp duruyorum günlerdir. mystic aldım bile, umarım beğenirler ve bir sorun yaşamayız. beğenmezlerse de on beş kilo almış bulundum, numune de göndermiyorlarmış... :D

melisberk

@ıceoglan teşekkür ederim! önerebileceğiniz sayfa vb. var mı?