Ne Yapacağım Bilemedim

kittenlove01

Arkadaşlar biraz uzun olacak ama.. bu hafta işe başladım. sabah 9 akşam 6. kızım bu sürede evde yalnız. ben de havasız kalmasın diye dışarıdan sineklik kilidi takıp bi camı açık bırakıyorum. balkona bakıyor pencere. ama alt komşularımızın kedileri bizim balkona gelip duruyor. kedileri çok severim ama artık sinirim bozuldu. onların kedileri hem dışarda hem içerde. günde 4 kez kovuyorum. büyük de kediler sinekliği yırtarlar diye korkuyorum. iş yeri annemin o yüzden kızımı oraya götürmeyi düşünüyorum. ama mekan değişikliği stres yapıyor onu da biliyorum. sizin tavsiyeleriniz neler? camı açık bırakmaya korkuyorum. daha önce ofise geldi kızım. götürürsem her gün sabah götürüp akşam getircem bi sıkınto stres yaratır mı kızımda bu durum? kendisi 3 aylık

8 CEVAP

guloruc

Eğer rutine binerse çok sıkıntı olmaz gibi. Çünkü kediler rutinleri kabullenir ve sever. Bir de yavru kediymiş alışması daha kolay, evde tek kalmasından da daha güvenli. İş yerine bir kaç eşyasını da bırakın ortamı olsun.

kittenlove01

çok teşekkürler tabii ki, sizlerin de tavsiyesini almak istedim oyuncak, mama, kum kabı vs hepsini hazır edeceğim. ilk kez kedi bakıyorum tecrübeli kisilerden yardım almak istedim

zerenozkaya

Komşularınızla konuştunuz mu? Biraz abartarak bu olayı anlatırsanız belki onlar da sineklik vs takar

kittenlove01

kızım o kedileri görünce çok korkuyor onlar da gözünü dikip bakıyor tıslıyor. :(

kittenlove01

yardımcı olabilir misiniz..

Seymasbl

Merhaba sinekliği değiştirseniz nasıl olur metal tel olanları var farklı çeşitleride var bir alternatif olabilir :) tam sineklik olarak geçmiyor biliyorum ama sineklik olarakta yapılabilir ben balkonumda kullanıyorum stres konusuna gelirsekte ilk başlarda tabi tedirgin olur ama zamanla alışır öyle bir imkanınız varsa yanınızda götürmeniz hem sizin için iyi olur hemde kediniz için kedide aklınız kalmaz oda evde yanlız kalmamış olur :)

Gulsahka

Bence tek bir camınızı demir olarak sineklik yapabilirsiniz en azından daha sağlam olur ve aklınız da kalmaz

kittenlove01

cok konuştuk ama maalesef sonuc yok. onlar evde tutmuyor cok kedi istdiği zaman girip cıkıyor genelde dısardalar.