Kedimi Sahiplendirmeli Miyim?

Doakokcu

5 aylık bir kediciğim var, iki aylıkken araba çarpmış ve tedavisi tamamlanmış haldeyken sahiplendim. 3 aydır ben bakıyorum. Ama şu an ailemle yaşıyorum ve en az 1 yıl daha onlarla yaşamak zorundayım. Genel olarak sıkıntı etmiyorlar her şeyini ben karşıladığım için ama küçük bir kardeşim var (12 yaşında) ve kendisinin davranış bozukluğu var. Sürekli olarak kedimi rahatsız ediyor, özellikle korkutuyor bazen, severken hırpalıyor ve bu yüzden evde hep kavga gürültü var. Ailem sürekli kardeşimle didişmemizden rahatsız olduğu için onlarla da aram bozuldu. Ayrıca kedime de yazık oluyor sürekli endişe halinde kardeşimden korktuğu için. Şu aralar taşınmak gibi bir şansım olsa sahiplendirmeyi hiç düşünmem canımdan çok seviyorum çünkü. Ama sizce onun iyiliği için sahiplendirmeli miyim? Vermeye gönlüm razım gelmiyor bir türlü hem çok sevdiğimden hem de insanlara güvenemediğimden. Şu ana kadar iki tane enfeksiyon geçirdi ben bebek gibi bakıyorum başkası bunu yapar mı bilemiyorum.Masraflı diyerek sokağa atabilirler. Lütfen fikir verin sahiplendirmeyip bu evde tutmak bencillik mi? Sahiplendirmeli miyim :(

16 CEVAP

Doakokcu

Inanin elimden gelen her seyi yaptim kardeşim icin ama o artik bu hastalığını koz olarak kullanıyor ve bir gün zarar verecek isteyerek veya istemeyerek eminim artik buna. Yani kedimi korumak zorundayım 1 sene az bir zaman degil sadece umuyorum ki gercekten iyi ilgilenecek biri cikar. Bencilce davranmak benim icin de daha iyi olurdu kahroluyorum çünkü ilani yayinladigimdan beri ağlıyorum ama başka çarem yok. Kedimi düşünmek zorundayim onu boyle sürekli tedirgin olduğu bir evde tutamam daha fazla