Kedimi Sahiplendirmeli Miyim?

Doakokcu

5 aylık bir kediciğim var, iki aylıkken araba çarpmış ve tedavisi tamamlanmış haldeyken sahiplendim. 3 aydır ben bakıyorum. Ama şu an ailemle yaşıyorum ve en az 1 yıl daha onlarla yaşamak zorundayım. Genel olarak sıkıntı etmiyorlar her şeyini ben karşıladığım için ama küçük bir kardeşim var (12 yaşında) ve kendisinin davranış bozukluğu var. Sürekli olarak kedimi rahatsız ediyor, özellikle korkutuyor bazen, severken hırpalıyor ve bu yüzden evde hep kavga gürültü var. Ailem sürekli kardeşimle didişmemizden rahatsız olduğu için onlarla da aram bozuldu. Ayrıca kedime de yazık oluyor sürekli endişe halinde kardeşimden korktuğu için. Şu aralar taşınmak gibi bir şansım olsa sahiplendirmeyi hiç düşünmem canımdan çok seviyorum çünkü. Ama sizce onun iyiliği için sahiplendirmeli miyim? Vermeye gönlüm razım gelmiyor bir türlü hem çok sevdiğimden hem de insanlara güvenemediğimden. Şu ana kadar iki tane enfeksiyon geçirdi ben bebek gibi bakıyorum başkası bunu yapar mı bilemiyorum.Masraflı diyerek sokağa atabilirler. Lütfen fikir verin sahiplendirmeyip bu evde tutmak bencillik mi? Sahiplendirmeli miyim :(

16 CEVAP

Cansumiaaa

Kardeşinize kediyi sevdirmeye çalışsanız. Hem onun içinde belki çok iyi bi tedavi olur. Bazen bişeyler için çapa göstermek lazımdır unutmayın o kedi size iyide gelebilir bişeyler değişebilir sabırla deneyin.

Ozge00

Sahiplendirme şansınız cok düşük. 1-2 aylik olmadıkça yani küçük sevimli bir şey veya cins kedi olmadıkça 5 aylik bir kediye zor sahip çıkar maalesef. Umarım bulursunuz iyi bi aile.
Bulamazsaniz da kardeşiniz sorununu çözmeye odaklanabilirsiniz bence, psikolojik destek alıyordur umarım. Doktoruna da bundan bahsedebilirsiniz.
Yani baska seçeneğiniz yok gibi şuan.

Doakokcu

Öyle zaten eğer onlar yüzünden çocuğum gibi baktığım kedimi sahiplendirirsem affedemem onları. Biliyorlar zaten onlar da böyle olduğunu o yüzden atmadılar sokağa. Böyle başkası için sahiplendir demek hep kolay geliyor ama değil işte maalesef. İlan dahi açmaya gitmiyor elim. Yani sahiplendiremeyeceğim büyük olasılıkla yapamam çünkü. Ama belki kardeşimle ve doktoruyla konuşarak bir çözüm bulabilirim bilmiyorum. Hiç kolay değil gerçekten. Teşekkür ederim cevap yazan herkese

Ledzeppelin

Sahiplendirmeyi ben de düşünüyorum, bizimkiler yüzünden ama cidden sokağa bırakılma ihtimalleri beni korkutuyor. Alan kişi nasıl birisi ve nasıl bakacak mesela bilemedim. Umarım kardeşinizle olan sorunu çözersiniz de minik gitmek zorunda kalmaz. Çok zor çünkü her türlü evde iyi bakıyorsanız kalması daha iyi ama hırpalanmamasi da lazım resmen ikilem.

Doakokcu

Güvenebileceğim bir ev bulsam izmirde vereceğim fotoğraf şartıyla vs ama onu da bulmak çok zor. Ben kendi evime çıkana kadar geçiçi çözümler buluruz en kötü ihtimalle.

Aycacepeci

Ya keşke 1 sene daha sabredip, daha sonra ayrı eve çıksanız.Çünkü sizden ayrılırsa çok üzülür başka insanlara güvenmek çok zor.

Babam evde kediyi istemediği için aracın motorundan çıkarıp asilattigim mamasını yedirdigim minik yavruyu sahiplendirdim içim hiç rahat değil geri getirseler düşünmeden alırım. Yani demem o ki tesadüfen karşıma çıkan bir kediyi bile vermekte zorlanırken sizi düşünemiyorum. Kardeşiniz sizden ilgi istiyor olabilir kıskanıyor olabilir biraz kediyi birlikte sevmeye yemeğini vermeyi deneyin en azından kardeşiniz ona güvendiğinizi ona olan sevginizi hissederse güveninize sevginize lâyık olmayı deneyebilir. Bu süreçte kediyi de ihmal etmeden kardeşinize daha fazla ilgiyi deneyin.Kedinizi vermeyin mutsuz olursunuz diye düşünüyorum. Üzülürsünüz kendinize ve kedinize yapmayın bunu :(

Ozge00

Sahiplenmek isteyen olursa sahiplendirin yani kısacası, kedinin psikolojisi açısından da iyi olmaz.

Doakokcu

Doktoru zarar vermeye çalışmadığını savunduğu için bana sen sakin kal falan dedi ki ben çok yanlış buluyorum. Yani kedimi strese sokarken durdurmaktan başka bir şey yapamam sonuçta. Ben de sahiplenmek isteyecek insan çıkacağını düşünmüyorum ki zaten vermek de istemiyorum. Bilmiyorum şu an açıkçası. En kötü olasılıkla bir sene katlanmak zorunda kalacağız :( Elimden geldiğince stresini azaltmaya çalışacağım. Teşekkürler

Bikedi

Kediniz evde hirpalaniyor ve ailecek surekli sitres altindaysaniz sahiplendirin bence. Cocuksuz sakin bi ev bulursaniz kediniz daha rahat eder...

Gulsahka

Sahiplendirin ve gerekirse masraflarını siz ödemeye devam edin sürekli video ve fotoğraf isteyin emin olmak için en azından geçici yuva bulun

Esra_Rio

Canından çok sevdiğin kedini ailen yüzünden sahiplendirirsen eğer bu ileride ailenle aranı daha çok bozabilir bence,vicdan azabı çekip onu özlediğin her an onları suçlarsın.Oturup konuşun ortak bi yol bulunabilir sanırım ya da ben çok dramatik bakıyorum yaa bilemedim...

Linsenpai

Sahiplendirin

Doakokcu

3 aydır denemediğim method kalmadı gerçekten de ona da iyi gelir diye düşünerek sahiplenmiştik annemle zaten. Ters köşe oldu ama. Sanırım sahiplenmekten başka çarem kalmayacak ama böyle sürekli hastalanan bir kedi bağışıklığı düşük kim alır bilemiyorum.

Doakokcu

bugün yaşadığımız bir olaydan sonra kesin olarak sahiplendirmeye karar verdim, ilgilenen olursa https://sosyal.petlebi.com/kedi-ilanlari/271133-canim-kizima-sakin-yuva