Arkadaşlar 2.5 Aylık Kedim Var Ne Yaparsam Yapayım Kuru Mama Yemiyor

arkadaşlar 2.5 aylık kedim var ne yaparsam yapayım kuru mama yemiyor kuru mama yerine yaş mama versem bir zararı olur mu

5 CEVAP

emellkya

Kuru mamayı yaş mama ile karıştırabilirsiniz biraz da ılık su ekleyip yumuşabilirsiniz mamayı eğer bunları denediyseniz veterinere danışmanızı öneririm

kediyi sahiplendim aldığım kişiye sordum o hep yaş mamayla beslemiş o yüzden olabilir

elifozzdemiir

asamali gecin kuruyla yasi karistirin zaman gectikce kurunun miktarini arttirin

elifozzdemiir

surekli yas mama vermeniz dis problermlerine protein eksikligine kilo sorununa yol acacaktir

senaau

Şimdiye kadar yaş mamayla beslendiği için kuru mama yemek istemez. Önce birkac gün yaş mamayla kuru mama karıştırın sonra yaş mamanin sadece jolesini koyun. Sonra kuru mamayı tek vermeye başlayın. Başlarda yine yemeyi reddetse de aç kalınca yiyecek. Sürekli yaş mama hem maddi olarak cok masraflı hem de doyurucu olmaz onun için kuru mama daha doyurucu. Yaş mama alana kadar ona vereceğiniz parayla hills,advance, Royal canin gibi markalarin kuru mamasını deneyin