Onemli

elifozzdemiir

arkadaslar biliyorum cok sacma bir olay yasadigim seye bakin deliricem gercekten kardesim kedime zarar verecek artik tamam seviyor iyi guzel evdeki herkes seviyor ama kardesim bi tuhaf davraniyor kediye gitmis kagida oje suruyormus kedimde gelmis kagida basmis sonra bana sormadan patisini asetonla silmis aglamak istiyorum cidden o kadar sinirlendim ki gittim hemen yikadim yapabilecegim baska bir sey var mi deliricem cidden sinirden

9 CEVAP

Esila46

Çok gıcık bir durum yaaa... Anlıyorum sizi :( ne yapılır ki bu durum da kardesinizi sahiplendirin :))

Succubus

Kardeşiniz kaç yaşında? Bunların bir problem olduğunun farkında mı yoksa bunu göremeyecek kadar küçük mü? Çünkü iki senaryo da birbirinden çok farklı alt metin olarak.

Zeke

Kardeşinize sorumluluk verin bence.
Mamasını suyunu o versin, kaplarını o temizlesin, kumunu da o temizlesin. Veya birlikte yapın bunları ama o da işin sadece sevme kısmında olmasın..
Belki bu şekilde onunla ilgilendikçe bakış açısı değişebilir

Bikedi

Kardesiniz cok kucukmus. Benim oglum da 7 yasinda. Cok hirpalayarak seviyordu. Elleriyle oynatip ellerini cizdiriyordu. Boyle devam ederse kediyi baskasina vermek zorunda kalacagimizi soyledik. Hatta bu konuda biriyle telefonda konusuyor gibi yaptik. Kedinin de cesitli sorumluluklarini verdik mama su vermek, ipi topuyla oynatmak gibi. Bu sekilde isleri yoluna koyduk. Evde kucuk cocuk varken kedi sahiplenmek mantikli degil aslinda. Ama bizimki karsimiza cok kotu durumdayken cikmisti, birakamazdik.

elifozzdemiir

ve kardesim kediyi cok sıkiyor yani gozlemliyorum bazen kedim onu gorunce kaciyor her seferinde uyariyorum surekli kucaginda hayvan bunaliyor her seferinde dememe ragmen devam ediyor yani bu konuda da yapabilecegim onerebileceginiz bir sey var mi

gulsundusmez

Sizde kardeşinizi sıkın kucağınızda basacağı yere oje sürün görsün aklı başına gelsin.De ki oda böyle hissediyor

Latahzen27

Kardeşiniz bence kıskançlık durumuna girmiş eger kediyi ondan uzaklastirmazsaaniz sonuçlar kötü olabilir kediniz kolay kolay yaklaşmaz size korkudan kardeşiniz yüzünden

elifozzdemiir

-kardesim 7 yasinda-

Aycacepeci

Kardeşiniz 7 yaşında bilişsel duyarlılığı gelişmiştir diye düşünüyorum. (Herhangi bir özel gereksinimi yoksa)
Onunla hayvanlara nasıl davranılması gerektiği hakkında konuşun etkili bir iletişim sorunu çözecektir.