Kedim Kusuyor Ve İshal

yarenmizrak

Merhaba. Kedimin yakın zamanda mamasini değiştirdim. Karıştırarak veriyordum yeni mama miktarını artırarak sonra tamamen yenisine geçtim. O zaman ishali başladı. Mystic mamaya geçmiştik. Çok fazla değildi tamamen mystic yemeye başladığında katı da yapıyordu. Son 3 gündür dehşet ishal. Dün de kedim ard arda 3 kere köpüklü şeffaf kustu. Veteriner önerisiyle hemen dün mamayi kestik ve eski mamasini vermeye başladım. Dünden bu yana haşlanmış tavuk, tavuğun suyu ve mama hariç bi sey vermedim. İshali 3 4 gündür full devam ediyor. Bu sabah da beyaz beyaz parçalı kusmuş. Fotografini yüklüyorum. Iştahı normal, hareketi normal evde parende atıyor. Müsait olmadığım için ancak ayın 25ine randevu alabildim. Veteriner kontrolünde evde gozlemleyecegz o zamana kadar ama sizin yorumlarınızı merak ettim. Neden böyle kusmuş olabilir, daha önce sizin de kediniz böyle kustu mu? Mama değişikliğinden ishal olduğunu duydum ama 1 haftadir ishal, bu süre normal mi?

1 CEVAP

Gamsem

Benimkide kusma ve ishal sonrası götürdüğümde enfeksiyon çıkmıştı.sizinki belki mamadandır belkide başka rahatsızlığı vardır fakat hem kusma hem ishal birlikte kediniz dehidrasyona girer yani insan gibi vücudu susuz kalır bence imkanınız varsa erken götürün baksınlar çünkü benimkide hem ishal hem kusmaydı 3. Günde götürdüm tahlillerde çok susuz kaldığı çıkmıştı .aynı şekil benimkindede hareket yemede sıkıntı yoktu bence siz en kısa sürede veterinerinize götürün.