Sehpanın İmtihanı

Minikbihter

Arkadaşlar kedim orta sehpayı ısırıyor annem de sehpayı yeni almıştı hemen halletti ne yapsam bilemedim diş çıkarma döneminde ondan mıdır acaba böyle bir alışkanlık kazansın istemiyorum bir süre salona sokmasam mı

12 CEVAP

Aycacepeci

Dişleri kaşınmasından kaynaklıdır. Genel anlamda o oda içindeki şeylere zarar veriyorsa odaya sokmamaya çalışın. Ve malesef bazı şeyleri görmezden gelmeye çalışın kediyle alakalı, ev eşyalarına zarar veriyor oyun amaçlı bütün kediler aynı olmasa da benimki veriyor yani. Bu konuyla alakalı annemden sakladığım çok şey var...

sevvalyelen

Sehpayı unutması bir seçenek tabii fakat ciddi hayır komutlarıyla oranın yasak olduğunu öğretmek ve hayır dedikten hemen sonra dikkatini bir oyuncağına vermek de iyi olabilir.

Ooo tam diş dökme zamanı merak etmeyin zamanla unutur :)

Minikbihter

@Aycacepeci tirmalama vurup düşürme gibi huyları yok Allah'a şükür bir bitkileri eşeliyordu taş koyup hallettik bunu da yeni gördüm bir sorayım dedim çok teşekkür ederim :)))

Merve203

Dis kasimasi icin aparatlar var. Onlardan alabilirsiniz.

Kaç aylık şuan ?

Minikbihter

@mehmetcankoman 6 aylık

limonluparfe

Tırmanma tahtası almama rağmen tüm sandalyelerim paramparça... sehpayı kaldırın bence :D

kbrasnmz

muz kokusu sür

Her ne kadar tüm kedilerde işe yaramasa da kedi uzaklaştırıcı spreyleri deneyebilirsiniz.

Ozge00

Sevmediği bir koku sur, kolonya olur sirke olur farketmez. Yaklaşmaz zaten kokuyu alınca. Ben aynisini perdeye uyguladım, sorunu çözdü. Aylardir dokunmadi bile perdeye.

Ozge00

Yada ikeada veya internette tırmalama aparati satılıyor boyle masa bacağına takıyorsunuz. O da bir seçenek olabilir