Kedim Kisirlastirildiktan Sonra Miyavlamaya Başladı

gayelise

Arkadaşlar kedim kisirlasti normalde dışarı çıkar gelirdi ama ameliyatından beri salmadim yaklaşık 20 gün oldu birkaç gündür çok sık bağırmaya başladı kapıda. Göndermek istemiyorum çünkü apartmandayiz ve çok zor oluyor onun için ürkek bir hayvan insanlardan korkuyor bu yüzden dışarı göndermek istemiyorum salmasam bağırması kesilir mi yoksa hep böyle mi devam edecek acaba

11 CEVAP

Ysmnn

Kediniz dişi mi?

Aycacepeci

Salma,eve alıştır. Miyavladıkça dışarı gönderirsen alışır sürekli miyavlamaya devam eder.En iyisi hiç bırakmamak

gayelise

Kedim erkek aslında ben çarşıya falan giderken alayım diyorum yanıma onu da gezdireyim ama köpekler gibi olmuyor kediler bir kere cikarirsam sürekli isteyecek bu yüzden cikaramiyorum

gayelise

Bazen çok bağırıyor o bagirdikca ben daha çok üzülüyorum yanında bir arkadaşı var zaten çoğu zaman oynuyorlar birlikte yalnız değil yani ben şimdi onu salmasam bağırması kesilir mi belli bir zaman sonra peki?

Sirinimo

Miyavlamaya devam eder ama eninde sonunda çıkamayacağını anlayarak alışır. Hiç salmayın, sokak hiç güvenilir değil :(

gayelise

O yüzden salmak istemiyorum zaten apartmanimiz hayvan düşmanlarıyla dolu ve eve alışık olduğu için sokakta bir kedi var bizim mahallede ondan hep dayak yiyor herkesten koruyor kendini ama ondan koruyamiyor kisirlastirmadan önce de arı soktu elini bir gün daha kötü bir şey olur diye korkuyorum o yüzden salmak istemiyorum artık kisirlastirdigimizdan beri daha salmadim hiç evde başka bir kedimiz daha var zaten birlikte oynuyorlar hep ama yine gidiyor kapıda bağırmaya umarım zamanla bağırması kesilir.

Succubus

Gezdirme tasmasına falan alıştırsanız? Evde bunalıyorsa hava almak da hakkı sonuçta. Biz mesela belli başlı yerlere alıştırdık oralara giderken bizimle geliyor, kutuyla götürdüğümüz için de hem arabada çok sakin artık, hem de kutusuna girmeyi çok seviyor. Evde bunaldığında miyavlamaya başlayınca mutlaka bi gezmeye gidiyoruz onun için.

Zeynepulku

Gezdirme tasması ile de olsasu an cikarmayın. Brne hic çıkarmayın eve alısşın başka turlu cok zor. Dışarı çıkmak için miyavladiginda dikkatini Bozun oyun lar oynayin ödül mamaları verin kucağınıza alıp başka bir yere götürün sevin. Eğer geçmezse sakinleştirici sprey kullanın

gayelise

Ben de düşündüm belli başlı yerlere götürmeyi ama birkaç goturdugumde bu sefer sürekli gitmek için bagiracak kapıya gittiği zaman diğer kedimizde yanına gidiyor beraber oyuna dalıyor unutuyor sonra tekrar gidince ben alıyorum bu sefer oyun oynuyoruz unutturmaya çalışıyorum ben de istiyorum gezsin diye ama dediğim gibi bu sefer hep ister gece gündüz kapıda daha çok bagiracak götür beni diye bu yüzden de cikaramiyorum

gulsundusmez

Ya şu hayvanları sokağa salmayın alıştırmayın be kardeşim. Kısırlaştırınca çat diye hayvanların dürtüsü kesilmiyor maalesef 1 sene kadar dürtüleri devam ediyor. Sabredeceksiniz 3-4 gün kadar. Eğer dışarı çıkmak içinse tasma alıp dışarı çıkma işini her hafta azalta azalta sokak olayını unutturacaksınız. Sokakta diğer kedi işaret kokularını alsa yine delirecek gerçi.

gayelise

Bağırması bir kesilsin yeterki ben sabrederim sokagada salmam artık zaten