Silika Kum İyi Mi?

kedimedisever

Bentonit kum kullanıyoruz ama silika kullanan kişiler silikayı beğeniyor. Zararlı diye duymuştum. Kullanan var mı?

9 CEVAP

sforselin

Kedinizin ciğerleri için zararlı. Kullanım kolaylığı falan nasıldır bilmiyorum.

kbrasnmz

silika kum zararlı geçen veterinerime sormuştum o dedi zararlı diye

Ysmnn

Bentonit topaklanan kumlar daha sağlıklı. Ben vancat markayı kullanıyorum silika hiç kullanmadım kullanmayı da düşünmüyorum

Anonymus386040

Çok zararlı asla tavsiye etmem ki çoğu kişi de etmiyor zaten

Bikedi

Evet cesitli kimyasallar iceriyor. Slika kum kot taslamada kullanilan slikozis iceriyor. Bu sektorde calisan iscilerin pek cok solunum yolu hastaligina yakalandigi ve tedavisi olmadigi biliniyor. Ayrica yol actigi akciger hastaliklarinin hayvanlarda da tedavisi yoktur.

limonluparfe

Ciğerler için zararlı maalesef

İçindeki bir maddeden dolayı ciğerleri zarar görüyormuş ben bu yüzden topaklanan kum kullanıyorum silika kum tavsiye etmem

Slika/Kristal kum sıvıyı emme konusunda iyi olmasına rağmen kediler için tehlikeli ne yazık ki(Özelikle mavi renkli olanlar solumanız durumunda hem siz ve hemde kediniz için tehlikeli).Patileri için gömme işlemi sırasında acı verici olabilir ve hatta kumu yerse sindiremediği için ölümcül bir hal alabilir(Ciğerleri için ne kadar tehlikeli olduğunu herkes söylemiş zaten).

FloorGang

Kediler için sigara gibi kötü birşey. Ciğerlerini mahvedersin. Ayrıca seninde soluman çok tehlikeli.