Mama Önerisi

Ftmkrtl

Yavru kedimde sıklıkla kabızlık oluyor önerebileceğiniz bir mama var mıdır

9 CEVAP

Anonymus386040

Ayrıca kitten paste bir vitamin macunudur. Malt macun bambaşka bir görev görüyor. 4-5 aydan sonra kesinlikle kullanılması gereken bir macundur.

Kediler kendini yalayarak temizlerler. Doğal olarak tüylerini de istemsizce yutuyorlar. Bu tüyleri sindirecek enzimler kedilerin midesinde bulunmuyor, eğer malt macun kullanmazsanız bu tüyler bağırsağı tıkar ve kabızlığa yol açar. Hatta ölüme kadar giden sonuçlar bile doğurduğu oluyor. Malt macun sayesinde kediniz bu tüyleri dışkıyla birlikte atar

Anonymus386040

Malt macun kullanıyor musunuz?

Ftmkrtl

Gimcat kitten paste kullaniyorum

Anonymus386040

Kediniz kaç aylık? 4-5 aydan sonra malt macun kullanılması gerek. Kabızlığın nedeni bu olabilir belki.

Ayrıca bütçenizi söyleyin ona göre mama önerelim

Ftmkrtl

Teşekkür ederim. Butcede sıkıntı yok herhangi bir mama olabilir

Ftmkrtl

Bu arada nasıl bir malt macun kullanmam gerek onun hakkindada bilgilendirir misiniz

Bikedi

Gim cat malt macunu kullababilirsiniz.

Anonymus386040

Malt macun olarak Gimcat öneririz en iyi markalardan biridir eğer bütçeniz yetiyorsa tabii. Kuru mama olarak ise ND öneririm. İçerik açısından en iyi mamalardan biridir. Onun haricinde Proplan da önerebilirim ama ilk seçenek ND tabii.

Malt macunu 2-3 günde 1 cm kadar veya 1 nohut tanesi kadar vermeniz gerekir. Eğer malt macun vermezseniz kediniz bu tüy yumaklarını kusarak atmaya çalışır. Ki kedilerde kusma çok riskli bir olaydır yani biz insanlardaki gibi kolayca kusamazlar. Bağırsakların tıkanması gibi daha kötü sonuçları saymak dahi istemiyorum. 4-5 aydan sonra malt kullanmak kaçınılmaz gibi bir şey

Ftmkrtl

Gerçekten çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.