Kedi Malt'ının İşe Yaradığını Nasıl Anlayabilirim

Anonymus386040

Merhabalar 6 aylık kedim var ve Trixie markasının malt macununu kullanıyoruz 1 buçuk aydır. Ama kedimin dışkısında tüyler göremiyorum. Bu maltın işe yaramadığını mı gösteriyor ona göre marka değiştireceğim

10 CEVAP

Ozge00

Evet kakada tuy görmeniz lazim. Bazi kediler kusmaz illa, birikir birikir sonra tikar ve ameliyat vs gerekir yada başka şeyler artık. Benimki de kusmaz, bir tanıdığımin kedisi de hiç kusmamis o 2 yıldır kedi bakıyormus ben söyleyene kadar malttan haberi bile yokmus. Kullanmaya başlayınca kakasinda tüyler gördüğünü söyledi. Yani kusmak kediden kediye değişebilir belki. En uygunu kakada aramak

Ozge00

Evet ya yeterli miktarda vermiyorsunuz ya malt ise yaramıyor. Kusmamasi lazim.

kbrasnmz

dışkısında olması lazım yoksa ya görememişsinizdir yada işe yaramıyordur

Ysmnn

Kediniz tüy yumağı kusmuyorsa eğer işe yarıyordur . Ben markasını gimcat kullanıyorum daha iyi olduğunu düşündüğüm için

sforselin

Kedinizin tüyleri hangi renk? O yüzden göremiyor olabilirsiniz belki. Bizimkinin mesela kakasının uç kısımlarında olunca belli oluyor sadece.

Anonymus386040

Kedim açık gri renkte yani belli olmamasının imkanı yok aslında. Ben en iyisi veterinerime danışayım çok teşekkür ederim cevaplarınız için

Ozge00

Bizimki çoğunlukla beyaz tüylü. Kakasi normal kahverengimsi kıvamda, tuy olunca bir kısmı açık kahve renk oluyor. Inceleyince tüy yumağı olduğunu farkettim. Yani bizde belli oluyor her türlü.
Inceleyince tuy bulamadiysaniz malt ise yaramiyordur muhtemelen.

Ayselgns

Ben düzenli olarak 5 yıldır malt kullanıyorum. Kusma hiç olmadı ama dışkıdada hiç tüy görmedim. Sonuçta katılaşıyor dışkı görmeyebilirsinizde. Ama bu işe yaramadığı anlamına gelmez.

Ozge00

Ayselgns hanim hic mi görmüyorsunuz acaba tüyleri? Ben baya yumak şeklinde görüyorum kakanin bir kısmında. Bizde mi sorun acaba? Daha önce de sormuştum burda onceki sorumda fotoğraf da var. O şekilde belli oluyor.

Malt olarak yaklaşık 1 yıldır Gimcat kullanıyorum, tadını sevdiği için ve uğraştırmadan kendi yalamak istediği için değiştirmeyi pek düşünmedim ama arada tüylerini kusuyor. O zaman bu durum maltın işe yaramadığı anlamına mı geliyor?