Kedimi Kısırlaştırdım Koltuğun Altından Çıkmıyo

denizbaliik

bugün dişi kedimi kısırlaştırdım. ameliyatı bitip uyandığında aldım eve geldim geldiğimizden beri çok tedirgin ve korkuyor gibi. kapalı tuvalet kabına gitti orda uyudu, pusetinin içine koştu orda uyudu. şimdi de son 2 saattir koltukların altında yatıyor neden böyle korkmuş saklanıyo gibi sürekli kapalı yerlere giriyor ? :(

9 CEVAP

Ozge00

Normal benimki de oyle idi, birkaç gune atar korkuyu. Endiselenmeyin, zorlamayın çıksın diye.

bbeyzvv

koltuğun altının temiz olmasına dikkat edin

sforselin

Kediler genelde hasta olduklarında falan saklanma, kuytu köşelerde yatma eğiliminde oluyorlar(genel karakteri böyle de olabilir tabii) Ameliyattan yeni çıktığı için daha korunaklı yerler tercih etmesi normal. Koltuğun altına girmesi sizi endişelendiriyorsa taşıma çantasıyla ya da bi kutuyla ona sessiz, rahat ve temiz bir alan hazırlayın. Olabildiğince dinlensin. Geçmiş olsun.

Ayben02

Bence gayet normal bişey ben de kedimi kısırlaştırdığım zaman üç dört gün sürekli ranzanın altında yatıyordu sonra kendiliğinden düzeldi

denizbaliik

Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Durup dururken bi anda koşuyor başka yere geçiyor onun sebebi nedir?

denizbaliik

bugün o ameliyattayken evi dip köşe temizledik

denizbaliik

daha demin koşa koşa çıktı koltuğa ordan pencere tarafına çıktı sonra yine yere atladı bi anda ama dengesiz atladı niye böyle yapıyor ya :(

limonluparfe

Çok normal, operasyon geçirdi böyle tepki vermesi olağan... kısa sürede atlatır umarım :)

Ayben02

Ameliyat yeri ağrıyor olabilir çünkü ben kedimi kısırlaştırdığım zaman aynı zamanda bacağında yarası vardı dikiş attık kendini yaladıktan sonra birden koşup saklaniyordu yani ameliyat yeri acıyordur muhtemelen