Çok Acil Sokaktaki Yavru Kedi İle Alakalı

Sokaktaki kedilerimizi ger akşam beslemeye çıkıyorum. Bugün 2 tane yavru kedi de geldi biri daha 3-4 haftalık gibi diğeri 2 aylık gibi aşırı korkaklar ve büyük kediler sürekli saldırıyor. Ne kadar açlarsa artık yetişkin mamasını bile zor zar yediler. Sokakta 12 yaşlarında bir çocukla konuştum. Yavru kedileri bildiğini annelerimin de benim beslediğim kedilerde biri olduğunu söyledi.2 yavru kardeşmiş ama biri o kadar küçük ki kemikleri bile gözüküyor. Annesi bakıyor mu bakmıyor mu anlayamadım. İki yavru arasında nasıl bu kadar fark olabilir ? En küçüğü eve alıp sahiplendirmek istiyorum ama annesi bakıyor mu anlayamadım ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun. Annesi bakıyorsa ondan ayırmakta istemiyorum. Mama yerken büyük kedinin biri üstüne atladı çok zor ayırdım.

15 CEVAP

kbrasnmz

birbirlerini kardeş sanıyorlarır 3 haftalık kediyi gözlemle o annesinden çok uzak kalamaz annesini göremezsen al

sforselin

Kuru mama yiyip yiyememesinden değil. Büyük ihtimalle yeterli anne sütü almıyor o yüzden dedim.
Evde mi yoksa annesiyle mi daha iyi olur bilmiyorum bu durumda :/

kbrasnmz

annesinin ilk doğumu olabilir ilk doğumlarında beceriksiz oldukları için ölüyolar demekki tek o kalmış kardeşlerinden eve al derim ilk doğumuysa ölebilir bizim sokaktaki kedi ilk doğumunda ağzında bile taşıyamadığı için düşürüp durdu ondan araba çarptı yollda düşen birisine ve gezdi yavrularına bakmadı ondan sütsüz kaldılar 2 günde hepsi öldü yavrucakların

Kardeşiyle(2 aylık gibi duran) birlikte hareket ediyor küçük kedi (3 haftalık gibi) ikisi de aşırı korkak ne yapmalıyım

sforselin

Bazı yavrular süt içmede beceriksiz oluyorlar. Ona ekstra olarak kedi süt tozlarından verebilirsiniz gelişmesi için.

Kuru mamadan yedi. Sokakta annesi ve kardeşi ile mi kalmalı yoksa eve mi alayım

Annesi yanında ama büyük kedi saldırdığında hiçbir şey yapmadı

Kardeş değillerdir o zaman değil mi çünkü iki kardeş kedi arasında bu kadar boyut farkı nasıl oluyor anlamadım. Kendi kedimi sahiplendiğimde de 3 haftalıktı ve o sokak kedilerine verdiğim mamadan yiyemişti o kedi ise yedi baya o yüzden şaşırdım biraz dişleri çıkmış demek ki

Tamam o zaman ben 2-3 gün gözlemliyim ona göre hareket ederim

limonluparfe

Kardeş olmayabilirler, ufak olanın takviye alması lazım

Şimdi tekrar sokağa çıktım bakmak için yavru annesiyle birlikte bir arabanın altından esneyerek çıktı tekrar biraz kuru mama verdim annesiyle birlikte yediler. Evde yaş mama kalmadığı için kuru mama vermek durumundayım

betultekin02

Kardeş olabilirler. Daha önce iki kere denk gelmiştim. Bir kampüs kedimizin iki yavrusu vardı biri aynı şekilde minicikken biri diğeri günden güne büyüdü. Bu tarz durumlarda minik kalan yavru ek besinlerle beslenmeli. Tavuk ciğeri, sebze ve pirinç ile püre hazırlayarak beslemek çok yararlı olacaktır. Bu tarz tarifler gelişimini sağlayacaktır.

FloorGang

İlk doğan yavruyla son doğan yavrunun arasında çok fazla fark olabiliyor ve hepsi rekabet yüzünden. Küçük olanlar fazla yiyemeyip zayıflıyorlar çoğunlukla.

BellaMia

Bende bi anne 4 yavru baktım ve yavrulardan biri diğerlerine göre çok küçüktü annesini iyi ememediği için oluyor eğer diğeri 2 aylık gibi duruyorsa yüksek ihtimal o sadece minyon kalmıştır yaş mama kuru mama yiyebilir ayırmayın demek isterdim ama illa ki ayrılacaklar bari birinin güzel bi yuvası olsun bence almalısınız

BellaMia

Bende bi anne 4 yavru baktım ve yavrulardan biri diğerlerine göre çok küçüktü annesini iyi ememediği için oluyor eğer diğeri 2 aylık gibi duruyorsa yüksek ihtimal o sadece minyon kalmıştır yaş mama kuru mama yiyebilir ayırmayın demek isterdim ama illa ki ayrılacaklar bari birinin güzel bi yuvası olsun bence almalısınız