3 Yaşında Kediyi Sahiplendirebilir Miyim?

limonluparfe

Anket

Bahçede bak
(7 oy)
Birine sahiplendir
(11 oy)
Toplam (18 oy)

Hep minik kedişler sahipleniliyor, ilan açtım ama sahiplenilir mi emin değilim, geçici yuvası bana gönderecek ama kızım astım hastası ne yapacağımı bilmiyorum. Acaba sitemizin bahçesinde mi baksam

11 CEVAP

Ozge00

Sahiplendirme ilanları aktif olsun sürekli belki bir isteyen çıkar belli olmaz ama düşük bir ihtimal bunu da bilin. Yavrular sevimli olduğu icin daha çok talep görüyor. Evde bakma sansiniz yoksa bahçede, sahip de çıkmıyorsa yapacak pek bi şey yok bahçede bakmaktan başka ama astimli şekilde zor olur, gözlem altında duramaz ki bu hastalık bazen cok agir seyrediyor

limonluparfe

Arkadaşlar kedimi sahiplendirdim çok mutluyum çok iyi bir aileye evlat olarak gitti inşallah birbirlerine alışırlar çok teşekkür ederim yazan herkese :))

sforselin

Hiç denediniz mi kediyle yaşamayı. Kardeşimin de benim de astımımız var. Bir sorun yaratmadı bizde.

gulsundusmez

Aşılabir bir durum aslında.3 yaşında diyorsunuz yazık o yaşta pek kimse almaz.O kedide zaten bir yere kişilere alışmış çok zor olur. Zaten kime güveneceksin sorumsuz veya adi veya sapık insan o kadar çok ki.site içi desen düşman çok bakma koyma besleme hele köpek bazı köpekler bölgenin değilse genelde sabaha karşı sızarlar çevreye ve orda yakaladıkları kedileri öldürürler ben çok yaşadım. Güvenlik kameralarından tespit ettik. Tekmeleyne de var kardeşim zehirleyende ben dün tekmelenen bir kedimi kaybettim vet'e gittik hemen ama 15 dakika içinde kaydı gitti ellerimden.

Minikmuezza

Kisirsa sahiplendirebilirsin

ballokumu

Ben nerdeyse astım olacaktım ama yaşaya yaşaya aştım bu durumu. Ama tedavide oluyorum tabi küçük çocuk kaldırabilir mi bilmiyorum ama kediye alerjisi yoksa ev süpürülüse kedi toz tutmazsa yani yaşanabilir

Zeynepulku

Şimdi çalışırsa kızının kediye doktor kontrolünde astımınıda aşabilir bence korkmayın :)

Ozge00

Ben kedi astimli sanmışım :D kiziniz da varsa eger doktordan yardım alarak halledersiniz sorunu bence. Istemiyorsaniz da bahçede bakin, sokaga alisiksa kedi eger. Değilse sahiplendirmek en iyisi olur

limonluparfe

Senelerdir kediyle yaşıyoruz biz de, kızım daha 1 yaşına bile girmedi astımı aşabileceğimiz ve riske atabileceğimiz bir sorun değil maalesef. Geçici yuvası benim çok yakın arkadaşım fobisi olmasına rağmen sahiplendi ama hala kalıcı yuva bulunamadı. Kimse sahiplenmek istemiyor çok üzülüyorum o kadar tatlı bir kedi ki üstelik mama ve kum yardımı da yapacağım ama hep minik kediler sahipleniliyor... bahçe de şöyle ben bir rezidansta yaşıyorum bahçe evimin bahçesi ama tabi oradan dışarı çıkma ihtimali de yok değil bundan korkuyorum daha önce de başka şehirde bahçede baktığım bir kediye köpekler saldırmıştı bu yüzden de endişeliyim

Ozge00

Kedi eve alışık mi yoksa sokakta büyümüş bir kedi mi? Eve alışık ise sokakta yapamaz maalesef zor olur

sforselin

İlan falan verin bence o zaman. En azından geçici yuva çıkar belki. Bi süre daha idare edilebilir böyle. Yoksa evin bahçesi tek seçenek kalıyor zaten. Orada şartlarını iyileştirmeye çalışırsınız.