Kedim Kakasını Dışarı Yaptı

SelenG_

4,5 aylık erkek kedim var. Evde annem ve babamla yaşıyoruz. Annemler tatilde 2 haftadır. İkimiz yalnızız yalnız olunca bana iş yaptırmaz oldu çok bağırıyorum ve kızıyorum. Sanırım iyice strese girdi bu akşam evin her yanına kakasını yaptı. Ne yapacağımı bilmiyorum şuan bu şekilde strese girdiğinde nasıl davranmam gerekiyor?

5 CEVAP

Minikbihter

Benim kedimde iş yaparken bana rahat vermiyor bende bir 5 dk falan kalemle oynatıp sonrasında hiç ilgilenmiyorum bir kaç dakika sonra mayışıp masada uyuya kalıyor. hemen bağırmak yerine biraz ilgilenseniz okşasaniz azıcık oynatsaniz daha iyi olur onun için sanki ya da hiç yanınızda olsun istemiyorsaniz kapınızı kapatabilirsin ama bağırmak özellikle onları çok geriyor kolay gelsin :))))

Belli ki kediniz size çok bağlanmış kısa aralıklarla kendinizi ondan uzaklaştırarak daha bağımsız olmasına yardımcı olabilirsiniz(Günlük rutinler oluşturarak ona oyun zamanı ayırmanızda yardımcı olabilir).Böylece stres ve ilgi çekme amaçlı yapmış olabileceği dışkılama problemini de çözebilirsiniz.

SelenG_

Teşekkürler cevaplar için :)

FloorGang

Sadece oyun oynamak ve ilgi istiyor lütfen ona bağırma :(

FloorGang

Kediler duygularını yoğun yaşayan hayvanlar (köpeklere göre) stress ise herkesi mahveden bir durum.