Kedilere Kefir Verilir Mi?

3 aylık kedime sade kefir verdim azıcık, sevdi ve yedi ama bir zararı olur mu? Vermeyi kesmeli miyim ilk defa vermistim

8 CEVAP

sforselin

Abartmadıkça güzel hatta. Mama geçiş dönemlerinde, mevsim geçişlerinde falan iyi gelir. Sevmesi ne güzel, bizimki üstünde kediler için yazmayan hiçbir şeyi severek yemiyor :')

sforselin

3 aylık kediye o kadar fazla olur tabii.

Ozge00

Hayır olmaz verin. Onun harici yoğurt, yumurta da verebilirsiniz. Sadece her gün vermemeye dikkat edin.

sforselin

Bu arada yaşadığınız yerde havalar sıcaksa biraz maydanozla karıştırıp dondurunca güzel oluyor. Ağız kokusu varsa ona da iyi gelir. Bizim kız böyle de yemedi ama sokaktakiler beğenmişti. Yaz sıcağında da iyi gelmiştir.

Tengu

kefir aşırı sağlıklı bir şey düzenli kullanımda tüyleri bile patlatıyor hem bağırsak hem mide hem tüyler gerçekten kefir mucize gibi bir şey
gönül rahatlığıyla verin tabi dozunda ben haftada 3 4 gün 1 2 tatlı kaşığı veriyorum çok seviyor

Tengu

evet 3 ay ayrıntısını atlamışım 3 aylık kediye benim dediğim miktarda vermek zararlı olur

Çok teşekkür ederim arada veriyorum onlari da

Kefir kesinlikle faydalı birşey verebilirsiniz ayrıca market yoğurdu değil ev yoğurdu varsa kesinlikle yedirin ve yiyişini seyredin bayılıyorlar hiç bir problem yok ve aşırı sağlıklı olur verebilirsiniz :)))