Kedimin Gözü Kötü Oldu

dobi06

Daha önce de olmuştu ama bu sefer daha fazla bulanıklaştı ve kısıyor gözünü sürekli. Sabah veterinere götüreceğim ama geçen de net bilgi alamadım o yüzden başından geçen varsa bilgi verebilir mi?

13 CEVAP

ElifAlan

Çay suyu damlatabilirsiniz.Genelde iyi geliyor

dobi06

bir damla verdi 5 gün kullandık geçti. adını verebilirim eğer lazımsa ama gentagut zararlı değil diye biliyorum kullanabilrsiniz sanırım.

Mila__kedi

enfeksiyon olabilir bizde de oldu silip damlasını damlatmıştım

Berrefilizzz

Göz damlası ile halledilebilir bence geçmiş olsun

emiragacci

Veterineriniz ne yaptı güncel olarak bilgilendirirseniz sevinirim aynı durum benim kedimde de var yakın zamanda bende götüreceğim

cipildek

Benimde öyle iki gündür kısıyordu damla damlattım şuanda göz çevresi tamamen siyah çapaklarla kaplanmış gibi ne yapmalıyım bilemedim

cipildek

Benimde öyle iki gündür kısıyordu damla damlattım şuanda göz çevresi tamamen siyah çapaklarla kaplanmış gibi ne yapmalıyım bilemedim

YagmurBecel

Bu gibi durumlarda bahçedeki kedilere antibiyotikli göz damlası kullanıyorum hemen geçiyor. Mesela Tobrex insan ilacı. Tabiki mikrobik bir problemden daha ciddi bir sorunda olabilir. O sebepten veterinere götürmeniz en mantıklısı.

sekerfare21

Katarakt baslangici bile olabilir. Veterinere goturun. Goz cok onemli internetten alacaginiz tavsiyelerle durum daha kotuye gidebilir.

gulsundusmez

Tobresed 10 tl sabah akşam her iki göze 1er damla. Fazla su çay silmeyin daha kötü yapıyor.

Latahzen27

Benim kedimde aynısı olmuştu bu hafta boyunca çay demi ile pamuklan tedawi ettim suuan eskisnden daha iyi görüyor

Iceoglan

@gulsundusmez Tobradex içinde kortizon var, hekime danışmadan kullanmamanızı öneririm

cansuuranus

Lutfen uzman bı hekıme goturun . Buradan bılgılerle olmaz . Erken gıdersenız ılacla tedavı edılebılır. Hatta dahada ılerlerse gozu almk zorunda bıle kalabılırler. Aksı takdırde bızım gbı amelıyat etmk zorunda kalırsınız yavrucagı. Bosu bosuna beklemeyın derım. Basta 3 5 lıralık ılacla tedavı edılebılen sey ılerledıkce sıze daha pahalıya patlar .cocugumda yedıgı anestezılerde cabası. Hem kendınıze hemde hayvana bosu bosuna cektırırsınız. . Akıntı falan olsa gentagut kullanın falan derım ama o bulanıklıga bu ılaclar fayda etmez . Suan gecse bıle o bulanıklık altda yatan ıllakı bı hastalık vardır. Cok gecmış olsun