Kedimde Bölgesel Tüy Dökülmesi

Sisli 4 aylık bir tekir kedi. Son 1 haftadır sırtında yara gibi sertlikler oluştu. Bunun ardından kulaklarında iltihap benzeri yara gibi kabuklar oluştu ve son olarak dün kulağı ile gözünün çaprazındaki tüyler döküldü ve nemli bir yara oluştu. Pireleri mevcuttu 2. Pire damlasını 1 hafta önce damlattım hala biraz piresi var.
Veterinere şuan götüremiyorum, öğrenciyim. Maddi anlamda sıkıntılıyım özellikle bu dönem. Evde kendi çabamla onun için neler yapabilirim? Daha önce yaşayan varsa bu sorunlara benzer neler yaptılar? Bu yaralar döküntüler neyin işareti? Lütfen bilgilendirin.

8 CEVAP

Ozge00

Bencede vet sart. Resimler kötü duruyor. Olmadi belediye veterinerine götürün

Hangi şehirdesiniz ?

İstanbul

Nala00

Pire ilacını 10 tl gibi bir ücrete hallediyorlar en iyi dozu veteriner ayarlar ve alerji vs bir durumsa verecekleri kremde 10-20 tlyi aşmaz muayene ücreti almayan iyi veterinerlerde var kediler hassas hayvanlardır o yüzden veterinere götürmeniz bir nevi şart ayrıca kendi uyguladığınız tedavi hayvanınıza zararlı olabilir tavsiyem araştırıp iyi uygun bir veterinere götürmeniz

Birçok veterineri aradım ama özel veterinerlerin hepsi muayene ücreti aldıklarını belirtti. Belediye veterinerlikleri de bakmadıklarını belirtti. Teşekkürler yine de

Fatih hayvan hastanesi ile iletişime geçiniz :)

Şimdi görüştüm ücretsiz muayene :) Biraz uzak olduğu için aramamıştım. Çook teşekkür ederim

bademthecatt

Alerjik bir durum gibi görünüyo hipoalerjik mama ve hekimin vericeği kremlerle düzelir inşallah yaraları kaşınıyorsa kaşımamasına özen gösterin