Saldırma :(

SLeo

Arkadaşlar merhaba oğlumu 1.5 aylıkken sahiplendim annesi istemedi bıraktı çok hastaydı almak zorunda kaldım her neyse yemeği suyu bakımı veterineri vs her sorumluluğu bende sağlıklı bir kedi hep koynum da yattı aslında aramız da ki bağ çok iyi bensiz kalamıyor asla ama sorun şu ki evde anneme babama kardeşime değil sürekli bana saldırıyor ısırıyor yani kol bacak ayak her yerim yara ne denediysem bırakmadı çok inatçı hayır dediğim zaman bile daha fazla sinirlenip daha sert ısırıyor normalde yanımda yatar gelir kendini sevdirir beni görünce resmen muhabbet eder ağzı laf dolu :D ama şu saldırma olayı artık beni üzmeye başladı böyle bir durum yaşayan var mı aranız da ne yapılabilir nasıl bir yol izlemeliyim oyun oynamakta değil derdi sürekli oynuyorum onunla o zaman bile aynı modelimizin de fotoğrafını ekledim :)

9 CEVAP

sforselin

Bizimkinin giydiğim terlikle bir derdi olduğunu fark ettim. Öyle bir şey olabilir mi?
Oyun oynamak için yapıyor ama büyük ihtimalle. Dikkat çekmeye çalışırken bizimki de garip hareketler yapıyor çünkü. Ama sadece onunla oyun oynayanlara yapıyor. Babamın maksimum ayağına sürtünüyor mesela.

SLeo

Çok dikkat ettim böyle birşey olduğunu düşünmüyorum derdi yok birşeyle gece 4 te kalkıp sabah 7 ye kadar beni ayakta tutuyor en son annem geliyor ben gidiyorum sonra uyuyor beni de uyutmuyor kendisi de uyumuyor varsa yoksa ısırma evde yürümeye korkar oldum artık herkes geçiyor kimseye birşey yapmıyor ben geçince atlayıp ısırıyor ben evden gidince mesela çok sakinmiş annem diyor ki annesi babası olmayan çocuklar gibi ama sen gelince coşuyor diyor

Aycacepeci

Oyun için yapıyorlar. Benim kedim de en çok bana bağlı ama kollarım da bana bıraktıgı bir çok iz var. Özellikle akşam saatlerinde çok hareketli olup böyle şeyler yapar. Canınızı sıkmayın oyunla dikkatini dağıtın,zaten sürekli yaptığı bir şey değildir:)

SLeo

Çok garip ya sürekli oyun oynuyorum her çeşit oyuncakla dikkati dağılsın diye şımarıklığı bana galiba ben evde değilken çok sakinmiş çünkü

DoraFiko

Merhaba benim oğlumda aynı anlattığınız gibiydi. Bütün enerjisini bende harcıyordu yapısı gereğide hırçın oynuyordu. Şimdi yanına birtane daha kardeş sahiplendim ısırma tırmalama huyu bıçak gibi kesildi :) onlar mutlu ben daha mutlu :) büyük oğlum 5 aylık, küçük oğlum 2.5aylık

sevvalyelen

Canınızın acıdığını ona gösterin ve ısırdığında acıdığına dair ses çıkarın. Sonradan diş izlerini ona gösterip konuşun, ben kedimle öyle yaptım. Oyun yaşındaysa da biraz normal karşılamak lazım, büyüdükçe azalır.

sevvalyelen

Bir yaşından sonra epey fark edecektir, bir de sizin dışınızda başka biriyle oynamıyorsa tüm enerjisi size kalıyordur. :)

SLeo

Ne güzel sağlıkla büyüsünler :) çok isterdim 2. Kediyi almayı ama maalesef :/

@sevvalyelen 10 aylık olacak bir haftaya hala ufak biliyorum ama duruldu yani eskiden ailenin her ferdiyle deli gibi oyun oynardı şimdi eskisi gibi değil

SLeo

Gece uyuması için ailemde oyun oynatıyor artık onlarda üzülüyor bana uyutmuyor çünkü beni :D hepsiyle herkesle oynuyor oyun ama bitmek bilmeyen enerjisi var demek ki