Yetişkin Kedi Maması Önerileri

mzzsltn

herkese merhabalar. şu an kedim için matisse tavuklu kedi maması kullanıyoruz. yetişkin mama olarak tavsiyelerinizi merak ediyorum. aslında asıl sorum şu yetişkin kedi de tavuklumu, yoksa balıklımı kullanmalıyım. matissenin yetişkin olarak üç çeşit maması var ve matisseden devam etmek istiyorum doğrusu, sizce hangisi.
Tavuklu ve pirinçli
Somonlu ve ton balıklı
Tavuklu ve hindili
aradaki farklar nelerdir.

1 CEVAP

sevvalyelen

Tavuklu mamalar tüy dökümü yapabiliyor ama kediye göre de değişiyor. Pirinç, şeker oranı yüksek olduğundan pek önermem ama mama içeriğinde başka bir baklagil ya da mısırla beraber değilse olabilir. Ton balığı da kediler de bağımlılık yapabiliyor, sonrasında diğer mamaları reddedip hep ton balığı içeriği olan mama yemeye başlayacaktır.