1 Yaşına Gelen Kedime Kaliteli Hangi Mamayı Vermeliyim ?

Kedim şuan 6 aylık 1 yaşına geldiğinde hangi mamayı vermeyelim kaliteli mama önerisi istiyorum N&D kitten denedik sevmedi hantallaştı hoplayıp zıplayan kedi sürekli yatmaya başladı o yüzden kullanmak istemiyorum sizlerden başka öneri istiyorum :))

30 CEVAP

Selin hanım valla çok güldüm size whiskas nedir diyorsunuz :D

Royali şimdi kullanıyoruz zaten yetişkin mama sordum whiskas dedi ben fiyat önemli değil diyorum :D

arzukocc86

Brit care kullanabilirsiniz kaliteli ve içeriği iyi

Fiyatı uygun ben daha kaliteli birşey istiyorum :)

Tengu

instinct da güzel bir mama nd ile fiyatı aynı gibi bakabilirsiniz bi

Aycacepeci

Biz royal canin kullanıyoruz şuan, ama yorumlarda önerince linç yiyorum bu sitede edksfjsdkfds
Siz kediniz için iyi geleni seçin bünyeleri farklı oluyor çünkü her mama iyi gelmeyebilir.

Tengu

rc nin içeriğine bi bakın kurutulmuş kümes hayvanı dediği şey tavuk ayağı gagası derisi tavuklu mamalarda rakalmalı sallıyorum %16 tavuk eti yazar yada %16 hindi eti yada ne eti varsa işte içinde et yok ayrıca nişastası çok fazla rc kullanmayın kullandırtmayın içinde ne eti olduğunh oran verip yazmamışlar bile sadece adı duyulmuş ve çoğu veterinere sponsor oluyorlar

hazzelto

Ben n&d, proplan ve hillsin kısırlaştırılmış kedi mamalarını kullandım. İçlerinden en memnun kaldığımız hills oldu. Tüylerinden bile çok fark etti, daha az tüy dökmeye bakımlı görünmeye başladı. Son bir yıldır hills kullanıyoruz.

Hillsin hangisi balıklı olanımı ?

hazzelto

Balıklı ve tavuklu olanlarını dönüşümlü olarak alıyorum sürekli aynısından sıkılmaması için. Haftada bir kez de yaş mama veriyorum ek olarak, onu çok iştahlı yiyor.

hazzelto

Balıklı ve tavuklu olanlarını dönüşümlü olarak alıyorum sürekli aynısından sıkılmaması için. Haftada bir kez de yaş mama veriyorum ek olarak, onu çok iştahlı yiyor.

Yaş mamayı bende sizin uyguladığınız gibi uyguluyorum ancak şuan ki yediği mamada tavuklu olduğu için yetişkin mamayı balıklı alayım diyorum ne dersiniz ?

hazzelto

Ben 1,5 kiloluk alıp bittikçe değiştiriyorum. Değişiklik olması iyi oluyor gibi gözlemledim. Mantıklı bence

Çünkü N&D verdim sevmedi Hills bende merak ediyorum denemek istiyorum yetişkin mamasında seçenekte çok şimdi ki yediği tavuklu olduğu için onuda balıklı alarak başlayayım dedim sıkılırsa tavukluya dönerim bende sizin gibi yaparım :) hills aklımdaydı acana Orijen bunlarıda merak ediyorum :)

Fark etmiyorki bence köpek kediye göre daha dayanıklı bende köpeğe onu yapan kediyede yapar diye düşünüyorum hills kafama yattı :)