Kedimin Tıraştan Sonra Rengi Değişti

surayilmz

kedim tıraş ettirmeden önce kırık beyaz bi renge sahipti şimdi yeni tüyleri uzadı ve boynunun altından kuyruk bitimine kadar çok fazla koyu bi renk aldı yaşayan var mı bu durumu ? normal midir

12 CEVAP

sforselin

Merhaba, bu sindirim sorunu malt kullanmanıza rağmen mi oldu acaba? Olabiliyor mu yani yine de?

Cbcan

Tıraşla değil de kedinizin olgunlaşması ile alakası var gibi. Kediniz doğduğunda büyük ihtimal pigmentleri azmis. Olgunlaştıkça pigment seviyesi artmis. Yeni tüyleri bu yüzden daha koyu

surayilmz

@Linsenpai tüyleri çok uzun olduğundan ve döküldüğünden kendini temizlerken yuttuğu tüyleri geri çıkaramadı sindirim sisteminde sorun oluştu tedavi gördü ve tekrar yaşanmaması için tüylerinin kesilmesi gerekti keşke önyargınızı kırabilseniz böyle saçma sapan suçlar şekilde yorumlar yapmasanız hepimiz olgun ve bilinçli insanlarız :)

CanCavadzade1

Bence koyu renkte daha tatliş olmuş :)

Bikedi

Demir ve cinko eksikliginin de boyle bir duruma sebep olabilecegini okumustum. Vet e danisabilirsiniz.

Esila46

E ne güzel beyaz cikolatayken sütlü çikolata olmuş. ❤️

Esila46

Tüm canlilarimiz sağlıklı olsun yeter ki :))

surayilmz

@sforselin yok hayır daha önce hiç malt kullanmamıştım bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum malttan ve traştan sonra aynı sorunları yaşamadık hills kullanıyordum n&d ye geçtim tüy dökülmesi de azaldı şu an yolunda her şey

sforselin

Malt kullanıyorum, kakayla da atıyor tüylerini. Yine de yaşanıp yaşanmayacağını merak etmiştim. Geçmiş olsun ve teşekkür ederim cevabınız için.

Linsenpai

Neden traş ettirdiniz

surayilmz

@Bikedi aa olabilir onu bi araştırayım teşekkürler

surayilmz

@Esila46 her haline aşığım onun sağlıklı olsun yeter :)