Kedi Oyun Alanları ( Biraz Fikir Alış Verişi Yapalım)

Erogluekiin

Merhabalar, 2 kedim var kısırlar ikisi de bir yaşını geçti. Evde oyuncakları sadece bir tane var içinde fare olan haraket eden bir şey ama asla öyle oyuncaklar ile oynamıyorlar. Bundan önce 3 katlı toplu oyuncak aldım uçan kelebek aldım ama yok... ( uçan kelebek 5 dakika sonra bozuldu.) Bu fareyle de anca sıkıntıdan ölürlerse oynarlar. Bir arkadaşımın hediyesi olan oyun spreyi var bobo marka sanırım onu sıkınca ilgilerini çekiyor. Bunun dışında bir tünelimiz var ama kedi değil normal çocuk tüneli biraz uzun geniş dümdüz bir tünel. Büyük kedim onun içinde zaman geçirmeyi kuyruğunu yakalamayı seviyor. Bugün resmini eklediğim oyuncaklı tırmalama tahtasını aldım ( *********** 142 tl) ve tırmalama ihtiyaçlarını kesinlikle karşılıyor gibi hissediyorum 110 cm. O kadar çok oynadılar ki toplarla ve tırmalama yeriyle. Iki katlı olması da harika tabii birbirlerini fittikliyorlar. Peki ya onların zaman geçirmesi için başka neler yapabilirim? Duvarlara mesela oyun alanı kurmak istiyorum az maaliyetli ve kolay yapılan bir şeyler biliyor musunuz? Sizin nasıl bir oyun alanınız var? Fotoğrafını eklediğim çadır ve ev sizce gerekli bir şey mi? Onlar için almalı mıyım? Teşekkür ederim.

15 CEVAP

Erogluekiin

Merdivenli tırmalama tahtaları benim en büyük hayalim ama boyu uzun ve güzel olanlar 500 tl den başlıyor... O paraya gider en kalitelisinden mama alırım...Acaba nasıl bir tünel olacak tam olarak pek anlayamadım bende yapmak isterim ( hiç becerikli değilim ama en azından deneyip yapamayıp bunalıma gireriim:))

sforselin

Üstünde kedi yazan her şeyi almak istiyor insan, anlıyorum sizi kmbjbubeb Ama bunlar yerine birkaç raf alıp duvarlara tırmanacakları bazen yatacakları alanlar yaratmak daha güzel olur bence. Yüksekte yatmayı tırmanmayı seviyorlar. Hoşlarına gider diye düşünüyorum.
Attıklarınızı da alabilirsiniz tabii ama elzem ihtiyaçlar olduklarını düşünmüyorum.
Oyuncak tavsiyesi olarak da uzun bir olta oyuncak iş görüyor kendi başına. Arada farklı şeyler istese de temel oyuncağımız olta bizim. Onunla iyice koşup oynuyor sonra tut getirli peluş oyuncak tekmelemeli şeylerle oynuyor.
Üç katlı oyuncağı ortada bırakmayın. Sürekli görürlerse sıkılıyorlar. Bizimki bayılıyordu buna. Sonra yüzüne bakmamaya başladı. Oynadıktan sonra kaldırmaya çalışıyorum. Arada da ödül maması bırakıyorum katlara :)

Erogluekiin

Bir de sorunum benim oynayamamam. Oltamız var ama gerçekten onlara yetmiyor süre... Çok stresli bir insanım ve sürekli bir derdim oluyor. Sokak beslemesi yapıyorum günde 1 saat bunun dışında dersler... Günümün en zoru tarama zaten 1 saat taramaya uğraşıyoruz (tüyler tarakta değil benim yüzümde oluyor savaştan sonra) oyun oynamaya ne enerjim ne vaktim kalıyor... Mutsuz olduklarını düşünmüyorum gereken sevgiyi karşılıyoruz ama birazcık sıkıldıkları zamanlar oluyor onları eğlenceli zamanlarla değiştirmek istiyorum

sforselin

O topları iki patisiyle yerinden çıkarışını gördüğüm an... İki tane vardı bizde ama şu an mevcut top sayısı iki.
Dümdüz raf satın alıp basamak şeklinde montelemeniz iş görür. Özel satılan versiyonları gereksiz pahalı bence. Kedikopekmobilyasi var mesela ona bakın bi. Normal rafları düzenleyerek benzeri bi şeyler işte of yazarak anlatamıyorum bkmkbk

Erogluekiin

O merdivenli ev çok ilgimi çekti. Sizce onunla vakit geçirebilirler mi? Birde internette bulunan bez evler onlar için iyi mi üstü kapalı yataklar. Kışın acaba sıcak olur diye girerler mi? Geçen kış sadece 1 kedim vardı ve benimle uyuyordu şu an ne olur üşürler mi öyle sıcak yataklar almalı mıyım onlar için? Başka neler alabilirim enerji atmaları için? Bu arada en sevdiği oyuncak mavi kapak. ( böyle çok zengin biri gibi konuşuyorum her şeyi alabilir gibi ama tek istediğim öneri eğer aklıma yatarsa fiyatına bakıp ağlaya ağlaya biriktireceğim.) kedilerimin bütün aşıları bitti yıllık. Iç paraziti de annem sağ olsun alıyor zaten başka yıllık aşı yok para harcayacağım. Lösemi aşısı yaptırmadım tek gerekli bulmadım... Şu an tek istediğim kedilerim nasıl mutlu olur? Birbirimizi çok seviyoruz asla sevgiden mahrum değiller ama istedikleri kadar çok oyun oynayamıyorum gerekli ilgiyi alamıyorlar benden. Eve hapsetmiş gibi olmak istemiyorum dilediklerince eğlensinler. Onlara düşük maliyetli oyun alanı kurmak benim için çok önemli. ( merdivenli ev hakkında önerilerinizi bekliyorum)

Erogluekiin

Gece gece çok aklıma takıldı bu konu fikirlerinizi bekliyorum

Erogluekiin

Bir sorun bakalım üç katlı oyuncak kaldı mı :D Toplar kayıp, katın biri çatlamış. Kendileri oynarken merdivenden aşağı ittiler oyuncağı... Evet şu an bende attığım şeyleri almaktan vazgeçtim ama nasıl mutlu olurlar diye düşünüp duruyorum. İki sorunumuz vardı tırmalama ve malt. İkisi de halloldu kendime yeni dertler arıyorum :) Bu duvar raflarını nasıl yapabilirim acaba detaylı anlatan video/Sayfa var mı bildiğiniz?

Bikedi

Erogluekiin o bez evleri mahfediyorlar. İcine girilecek hali kalmiyor. Ustunde tepiniyorlar ve eski seklini asla almiyor. Ev alacaksaniz sert malzemeden yapilmis alin. Biraz maliyetli ama tavana kadar olan tirmalama tahtali merdiven gormustum internette. Acayip hosuma gitmisti ama benim kedim 3 bacakli oldugu icin almaya korktum. Ben hirdavatcidan genis boru alip labirent tunel yapacagim. Bence eglenceli olur hem de ucuz olur.

Erogluekiin

Sforselin, ya normalde kediler atlar biliyorum ama benimkiler çok tembel olduğu için o rafa çıkamaz gibime geliyor... Şimdi sorun şurada ben yaparım ve onlar sevmezse duvarı delmiş olurum ve kirada olduğumuz için annemle güzel sohbetler yaparız... O duvar olayını çok merak ediyorum bir şeyler denemeye çalışacağım acaba uzun mu olmalı kaç raf kullanmalıyım eğer çoksa alanım olmayabilir... Bir de ilginçleştirmek için başka şeyler ekleyebilir miyim raflara

sforselin

Yükseklerde olmayı, yatmayı seviyorlar genelde. Rafların sayısı uzunluğu size kalmış.
Duvar delmeye alternatif olarak biz televizyon ünitesinin üstünü boşalttık çıkabilmesi için. Yatıyor bile bazen orada. Ya da bu aldığınız tırmalama oyuncağını üstüne çıkması güvenli bir dolabın kenarına koyabilirsiniz mesela. Küçük parkurumsu şeyler işte. Saat ve yarın olacak kısırlaştırma ameliyatımız sebebiyle yaratıcılığım bu seviyede tıkandı maalesef bkmkbk
Tünel için de şöyle bi şey güzel olur bence:
https://hizliresim.com/tBx1an

Bikedi

3 ya da 4 tane genis ve uzunlugu 1 metre kadar borulari birbirine gecirecegim. Ana boruda borularin agzi girecek kadar delikler acip diger borulari oralara tutturacagim. Yani kedi borunun orasindan burasindan girip girip cikacak. Ben beceririm ama anlatma konusunda kotuyum galiba

Erogluekiin

Şimdiden elinize sağlık ben korktum hiç girmeyeceğim o işe...

Sforselin, aaaa en mutlu olduğum şey o tünel bende vaaar. Şu an çok mutlu oldum nedense masraf çıkmadı:D O zaman ben raf satın alıyorum çok teşekkür ederiiim

Bikedi

Yaptigim zaman gorsel paylasacagim.

sforselin

Rafı kullanmazlar diye korktum şu an bi ama en kötü biblo falan koyarsınız bence (:
Benimki ve genelde gördüğüm kediler seviyor ama. Umarım sizinkiler de sever.

Erogluekiin

Umarım ♡