Mama Kabı

Cbcan

Kedim 6 aylık. Çelik mama kabı kullanıyoruz ama sorun yaşıyoruz şöyleki yerken alt çenesi mama kabinin içinde üst çenesi mama kabinin dışında köşeleri ısırarak mama yemeye çalışıyor. Sürekli dişliyor bu yüzden mama kabini. Rahat yiyemedigi içinde sürekli ağzından mama saciliyor. Alt çenesi mama içinde kaldığı için de geçenlerde kedi aknesi oldu. 1 hafta boyunca alt çenedeki mama yağını temizlemek zorunda kaldık. Kedimiz için daha uygun mama kabı öneriniz var mı?(çelik mama kabini görsele ekledim cam kase denedik plastik kap denedik şu an rahat yemesi için derginin üstüne mama koyuyoruz düz zemin olduğu için en rahat bu şekilde yiyor)

2 CEVAP

AnneRoss

Sorun mama kabının çelik olması değil, küçük olması olabilir mi ?

Cbcan

240 mililitrelik kullandığımız standartin biraz üzerinde.Daha büyük bir kap kullanırsak bu sefer yeme şeklinde sorun yaşar sürekli boynunu uzatmak zorunda kalir.