İnternetten Bit Pire Spreyi/Damlası Alınır Mı?

Arkadaşlar bir kedim ve bir köpeğim var. Köpek zaten bahçede kedi de sürekli dışarıda geziyor o yüzden bit pire sorunum var. Sirkeli suyla siliyordum ama etki etmedi pek, zaten kediyi de silemiyorum hemen tırnağı geçiriyor. İnternette ense damlaları ve bitkisel spreyler var alınır mı bunlar? Hayvanlar sürekli dışarıyla temas halinde olduğu için sürekli veterinere gitmem gerekiyor bu sıkıntı benim için.

9 CEVAP

bademthecatt

İnternetten almayın bu damlaları ne oldukları belli değil zehirlenip ölen çok hayvan gördüm yada sinirsel hasta olan lütfen veteriner kliniklerden temin edin damlaları

Succubus

Dış parazit aşısını sürekli olarak yaptırmalısın, eskiden veteriner tipi damlaların satışı vardı ama artık yok ne yazık ki. Başka herhangi bir yerden aldıkların esansiyel yağlar vs içerikli ve tabi ki aşının yerini tutacak şeyler değil. Sinekler gelmesin diye lavanta suyu sıkmak gibi düşün. Ama veterinerinle anlaşabilirsen ve gidip gelişin gerçekten zorsa veterinerden damla edinebilirsin. Pek sıcak bakılan bir şey değil çünkü tam deriye temas etmesi ve uzanamayacağı bir yerde olduğundan emin olman lazım yoksa etkisini gösteremez. Ama internetten almanı önermem

Gamsem

Bence riske atmayın yan etkiseleri şok oluyor bir veterinerden gidip alın en pahalısı 30 tl kedi için :)onların canına birşey olmasın siz veterinerden kilo vs söyleyip alın :)int satılanlar ölüme kadar götürüyormuş Allah korusun

@Gamsem
Teşekkür ederim veteriner satarsa alırım tabi ben satacaklarını düşünmedim.

Gamsem

Satıyorlar ben asıl veterinerime gidemedim bizden 40 dk uzaklıkta burdaki veterinerden aldım :) sadece uygularken çok dikkat edin akmasın ve kaşıyacağı kısma denk getirmeyekinki yalamasın

@Gamsem yarın ilk iș veterinere gidip alacağım o zaman. Teșekkürler tekrardan ????

Gamsem

Evet bundan uygularken dikkatli uygulayın birde kontrol edin uyguladığınız yerde kızarıklı oluşumu varmı alerji olabiliyorlar bazen ama % 5 felan.siz genede tedbirli olun :) geçmiş olsun

Gamsem

Rica ederim :) fiproes iyi markadır aklınızda bulunsun

@Gamsem benim her zaman gittiğim veterinerde fiproes verdi :) Fotoğrafı koyuyorum aşağıya aldıklarım bunlar heralde sizin dediğinizden başka fiproes yoktur.
Foto