Kedim Kendini Hiç Sevdirmiyor

emiragacci

2,5 aylık yavru kedim var 2 haftalıkken sokakta bulduğumda baya korkuyordu şimdi ev ortamına ve bize alıştı fakat hiç sevdirmiyor sevmeye kalktığımızda kaçıyor sadece uykusu falan geldiğinde kucağıma gelip kıyafetimizi emiyor ve mırıldıyor ancak öyle sevebiliyoruz sizce ne yapabilirim?

4 CEVAP

sforselin

Herhangi bir şey yapamazsınız. Bazı kediler sevdirir kendilerini bazıları sevdirmez. Büyüğünde, karakteri oturduğunda belli olur ama bu. Şimdi sevdirmeyip daha sonra bir sevgi topu olabilir yani.

Bizim kedimiz de üç dört aylığa gelene kadar hiç sevdirmedi hatta aşırı saldırgan tavırlarda bulundu sürekli saldırıyordu ama büyüdükçe sakinleşti şuanda sürekli sevdiriyor diyemem ama eskiye göre çok daha iyi önceden kucağımıza alınca her yerimizi kanatırdı şimdi alıyoruz rahat rahay biraz zamana bırakmak gerekiyor bende çok üzülüyor niye sevdirmiyor diye düşünüyordum sürekli sonrasında kabullendim kendisi de sakinleşti inşallah sizinki de büyüdükçe kendini sevdirir ????????

gulsundusmez

Bazı kediler özellikle erkek kediler kendini sevdirmez. Benim sokakta elimde büyüyen erkek kedim şuan 3 aylık ne zaman yakalasam hırrr hırrrrr birde ısırmaya çalışıyor hiç sevilmekten hoşlanmıyor. Bol bol oyun oynayarak aranızda daha sıkı bağ kurabilirisiniz.

Iceoglan

Kucağa gelmekten çoğu hoşlanmaz, sevme için de onun izin verdiği zamanlarda yavaş yavaş kafasını kulaklarrını çene altını kaşıyarak sevin. Elinizden mama, malt falan yedirin.