Kedim Bizi Sevmiyor Olabilir Mi ?

AnneRoss

Merhaba, Haziranın 25 i gibi kızım Gece' yi onu çok seven sahiplerinin vermek zorunda kalmasıyla sahiplendim.

Eski evinde kucaktan inmeyen, uysal ve sırnaşık bi kediymiş. Ama şuan ne kucağımıza geliyor, ne biz aldığımızda 10 saniyeden fazla duruyor. Hemen huysuzlanmaya başlıyo ve kaçıyo. Kardeşlerim de maalesef hal böyle olunca habire kucaklarına alıyorlar engel olamıyorum. Ama şu ana kadar bizi sevdiğine dair hiçbir belirti göremedim maalesef.

Yalnızca biz yanından geçerken yerde yatıyorsa binde bir yere devrilip göbeğini açar o kadar.

Yani ne yapmam gerek bu hayvanın eski haline dönmesi için ? Çok üzgünüm, istiyorum ki bizi de öyle sevsin, eskiden onlara yaptığı gibi bize de sokulsun. Tabii ki asla onu bırakmayı düşünmem ama gerçekten mutsuz olmasını istemiyorum, bu durum bizi çok üzüyor.

Hani bilsem ki eskiden böyle sokulgan, sevilmeyi ve kucağı sevem bi kedi değil, dicem ki karakteri böyle olabilir. Ama değilmiş işte, ne yapabilirim bu konuda :( Yoksa bizi mi sevmedi kızım ? :( Nolur yardım edin ya...

15 CEVAP

Aycacepeci

Daha 2.5 ay olmuş,zamanla daha fazla alışacağını düşünüyorum size. Ona iyi bakıyorsanız,gereksinimlerini karşılıyorsanız sevmemesi için bi sebep yoktur bence

Ayben02

Bir şey sorudan Geceyi suna Biltekin den mi sahiplendiniz

Ayben02

Aynen benzettim

denizbaliik

zamanla alışır bence. sahipleri neden vermek zorunda kalmışlar ?

AnneRoss

Anneleri korkuyomuş. Yavruyken bi ihtimal alışır diye çocuklar çok istemiş ama anneleri büyüyünce istememiş. Gözleri yaşlı sahiplendirdiler mecbur, ara ara mutlaka sorarlar nasıl olduğunu kızımın

AnneRoss

2.5 ay oldu, daha ne kadar zamanla :(

Ayben02

Bnce onun rahat etmesi lazım kardeşlerimize söyleyin karimasinlar

AnneRoss

Yani deniyorum ama işte :( Keşke laftan anlasalar, fazla seviyolar sksdmdm

Yani bebekliğini onların yanında geçirmiş şuan oda büyük bir stres ve ortam değişikliği içerisinde zamana bırakacaksınız :)

cansuuranus

Kendı halıne bırakın bence zamanla onun sıze yaklasmasını bekleyın . Aksı takdırde urkek ve strese gırıp saklanma ıstegı olucakdır. Bızımde ufaklık esımden cok korkardı . Sesını duydugu an bıle saklanır ve saklandgı yerden saatlerce cıkmazdı Eşim hıc buna yaklaşmadı. Hep ufaklıgın yaklasmasını bekledı . Bı sure sonra pamuk kendısı gelmeye basladı eşımın yanına . sımdı esımden yas mama ve odul maması beklıyor hep. Yıne oyle cok kucakda gezen bı kedı degıl. Ama en azındn bir evın ıcınde dolanıp varlıgını hıssetırıo ve kendını ara ara sevdırıo. Bence sabırlı olup uzak durun . O kendı kendıne gelıcekdır sıze

AnneRoss

Teşekkür ederim denicez :(

Size göre uzun bir zaman olsada onlar için daha çok kısa bir zaman :)

Seymaaacaan

Bende kedi sahiplendirdim bende 4 ay kadar kaldı sahiplendirdiğim kişilere daha ilk günden alışmış bana yapmadığı şeyleri yeni sahiplerine yapıyor :) kediler değişik canlılar :D bence size zamanla alışacaktır

AnneRoss

Bu arada söylemeyi unutmuşum, sahiplendiğimde 10 aylıktı. Lütfen up :(

AnneRoss

Yok sahibimizin ismi Cansu' ydu. Niye ki ? Benzettiniz herhalde :)