Çenenin Altında Siyah Şeyler?

Digol

Çenesinin altında böyle siyah şeyker var tüylerine yapışık. Önce su deydi çenesine oda sivilce yaptı sandım bakim dedim bir parça tüyle beraber elime siyah noktacıklar geldi. Tarağıyla çenesinin altını güzelce alınca o bölge hafifçe açıldı ve böyle oldu. Kedim daha önce çok ileri seyede mantar geçirdi, geri gelmiş olabilir mi nedir bu?

8 CEVAP

Ozge00

Plastik kap kullanıyorsaniz değiştirin. Siyah noktalar genelde kedi aknesi oluyor diye biliyorum. Mantar olduğunu sanmam. Veterineriniz gorse daha iyi olur.

Tengu

hayır bu bariz kedi aknesi nerde görsem tanırım şrşfrlfp

Cbcan

Kedi aknesi günde 2-3 kere sirkeli pamuk ile silin geçer

Digol

Kabım metal. Önerileriniz için teşekkürler

alabalik32

Bana da veteriner yaş mamadan demişti

Kabınız metalse günlük mutlaka yıkayın. Sirke ile silebilirsiniz söylendiği gibi, bir de su içtikten sonra benim kedimde çene kısmı nemli kalıyor. Silebilirsiniz mümkün olduğunca

Tengu

bazı kediler akneye yatkın oluyor benimkinin mama kabı porselen ama çıkıyor işte ve bir kere akne çıkınca ömrünün sonuna kadar tekrar ediyor maalesef. aknesi tamamen geçse de arada silin tekrar ediyor çünkü
10 çay kaşığı ılık suya 1 çay kaşığı elma sirkesi damlatıp masaj yaparak silin çenesini hemen 2 3 günde geçecek bir şey değil 1 2 ay sürer tamamen geçmesi belki daha uzun ama siz sabırla her gün silin çenesini

Tengu

https://hizliresim.com/WyGkgh
üstteki link kedimin çenesinin en kötü hali
https://hizliresim.com/DSEdYO
bu da elma sirkesinden sonraki hali arada hala tüylerin seyrek olduğu yerler var ama 1 2 aya tertemiz olacak inşallah