Kum Kabı

Helincgr

Öncelikle merhaba. Lunamın kum kabı ilk başta açık ve lavabomuzdaydı (lavabomuz alaturka) sonra fark ettik ki o lavabonun içine oturuyor ve yatıyor ben de hem lunayı öpmeyi aşırı sevdiğimden hem de çocuğum için zararlı olduğundan kapalı kum kabı alıp salonun bi köşesine koyduk banyo ebeveyinlerimin odasının içinde olduğu için izin vermiyorlar. Sorum şu kapalı kum kabı kediler için zararlı mıdır?

15 CEVAP

Ozge00

Degildir ama şöyle bir durum var, kum tozutuyor illa ki ve kedi orada duruyor belli bir süre ister istemez o tozu soluyor ve zararli bi durum aslında. Normalde acik olunca en azından etrafa da dağılıyor. Ben pelet öneririm size tozutma olmuyor hiç. Illa kum kullanacaksaniz da en az tozutani bulmaya çalışın bence.

ZehraBulutt

Hayır zararlı değil, sadece kullandığınız kum çok tozutmayan bir kum olsun. Alaturka tuvaletten almanız çok iyi olmuş alaturkaya kedi sokulmaz zaten, okurken bile fena oldum.

sforselin

Sürekli yıkıyoruz dediğiniz, kediniz değildir umarım.

Helincgr

Hayır bizim alaturka tuvaletimize yatıyor yoksa her gün kumda niye yıkıyayım :)

sforselin

Ben de diyorum neden jbjbjb Tuvalet deyince aklıma bizimki gelmiyor ki artık

tuanatuti

hayır neden zararlı olsun

tuanatuti

sadece kum çok tozutuyorsa kum kabı kapalı olduğu için açık kum kabına göre kumu daha fazla solumasına neden olur

Helincgr

Bilmem kumun tozu yüzünden astım olabilir gibi bişi duymuştum

Helincgr

Evet sürekli yıkamak zorunda kalıyordum hasta olacak diye çok korktum

Helincgr

Önerdiğiniz bi kum markası var mı

Ozge00

Evet astım çok olası.
Bir an deliğe düştüğü canlandı gözümde :(

Helincgr

Kedimdi kafamızı çeviriyoruz tuvalete yatmış oluyo yıkaması 15 dk kurutması 2 saat havlu fön battaniyeye sarıp uyutma aşırı zor oluyor ve çok zararlı ama kendisini yalayarak temizlese daha kötü

Helincgr

Artık salonda kum kabı

sforselin

Ay yıkamayın yine de. Kumuna yatsa ne olacak. Her gün kullanıyor zaten o kumu. Patileri falan değiyor yani. Daha zararlı yıkamanız. Derisi de kötü etkilenir.

Gzgz231

Hayır. Tozsuz kum ve filtreli kapalı kedi tuvaleti kullanıyorsanız sıkıntı olmuyor :)