Kedim 2 Buçuk Aylık Ve Yarın Karma Aşı Olacak Bilgi Vermenizi İstiyorum

Kemalveeray

Benim kedim 2 aylık bir erkek kedi veterinerimiz yarın karma aşisi olduğunu söyledj biz biraz korkuyoruz bişey olur diye bilgi verebilir misiniz nolur aşıdan sonra ne yapmalıyım felan... LÜTFEN BİLGİ VERİN ????????

13 CEVAP

Kemalveeray

Çok teşekür ederim saolun

sforselin

Karma aşısı olmamasından korkmanız daha mantıklı. Bu aşının koruduğu hastalıklar yaygın kedilerde ve ölümcül dahi olabiliyorlar.
Aşı biraz halsizlik, ateş yapabilir. Normaldir.

ZehraBulutt

Korkmanıza gerek yok, aşıdan sonra bir şey yapmanıza da gerek yok. Biraz halsiz olabilir ertesi gün düzelir, stres yapmayın.

Helincgr

Karma aşı için küçük değil mi 2 ay

Helincgr

Bazı kediler parazit aşısını bile kaldıramıyor o yaşta ki karma aşı biraz ağır yani veteriner imiz 1 kilo olana kadar karma yapmayalım demişti

Kemalveeray

Bilmiyorum 3. Ayına girmesine az kaldı veterinerimiz getirin dedi

ZehraBulutt

2 ay küçük değil karma aşı için ama 1 kilo olması gerek o doğru. Erkek kediler 1 kilo oluyorlar zaten o ayda.

Helincgr

Ama kendiniz anne sütünü yeterince aldıysa sorun olmayabilir 1 2 gün halsiz olur uyur falan sonra iyileşir ama gelişmesi yavaşsa 1 kiloyu beklemenizde fayda var

Helincgr

Doğru erkek kediler hızlı büyüyo

Kemalveeray

Kedimiz maşallahı var tartturmadik ama yaşına göre biraz kilolu

Helincgr

Benim kedimin annesi doğumda öldüğü için anne sütünden mahrum ve gelişimi çok yavaş 5 aylık ama görseniz 2 2.5 aylık dersiniz bekliyoruz :(

Helincgr

Tamam kiloluysa sorun yok sadece halsiz olucak biraz

Aycacepeci

Panik olmayın karma diğer aşılara göre biraz ağır dozlu,bizimki ilk gün sersem gibi gezmişti diğer gün hemen toparlamıştı