Kedim Kolunu Emiyor

DoraFiko

Merhaba, 1 aylıkken buldum oğlumu annesi reddetmişti ben aldım büyüttüm bi süre tedavi gördü. Tedavisi bittikçe iyileşmeye başladıkça kolunu meme emer gibi emmeye başladı. Şuan 4.5 aylık ne yaptıysam vazgeçiremedim uyku öncesi ağzı aka aka kolunu emiyor :) böyle bir şey yaşayan varmı? Hekimimiz anne eksikliğinden oluyor 4.ayından sonra bırakır dedi ancak öyle bi alışkanlık olduki bırakabileceğini hiç sanmıyorum. Şimdi birde yanına 2.5 aylık bir kardeş daha sahiplendim. Oda abisini kolunu emerken görünce gidio oda onun kolunu emiyor :)) böyle bir kısır döngüye girdiler yaşayıp tavsiyesi olan var mı acaba

8 CEVAP

sforselin

Annesinden erken ayrılan kedilerde çok oluyor bu. 5 yaşında olup devam eden bile gördüm. Çözümü var mı bilmiyorum :/

DoraFiko

Kimi hekim kesinlikle engelle kimi hekimde mani olma o onu rahatlatır diyor. Ne yapacağımı bende şaşırdım. Hele şimdi birde 2. Kediyide emzirmeye izin veriyor. Değişik bi ilişkileri oldu

Merhaba :)
Evet anne kaybı sonrası yaşanan travmadan dolayı bir davranış bozukluğu.
Bırakabilir, hiç bırakmayabilir. Eğer ki kendine bir zararı yoksa hiç karışmayın derim. Fakat zamanla sürekli aynı yere yaparsa deride problem meydana gelebilir. Bunu izlemek lazım.
Veyahut kedi davranış uzmanlarına gösterebilirsiniz.

Esila46

:))

elifozzdemiir

benimki de oyle rahatliyor gibi

Sulecrn

Bence sizi çok rahatsız etmiyorsa engellemeyin çok tatlı bi haraket

Rumeysa06

benim kedim de3 haftalık parmaklarımı salyası aka aka emiyor bence bazı kedierde olması normal annenin yokluğu ama ben alıştırmamaya çalışıyorum çünkü sağa sola dönünce ağzından elimi alınca kızıyor ben de hiç vermemeye calışıyorum ama cok tatlı

DoraFiko

Büyük oğlum hep göğsümde uyuyor. Benim kucağıma gelince kolunu eme eme uyuyor. Normalde tek yatarken yada kendi yatağında uyurken emme huyu yok. Zaten dahada engelleyemem o onu alışkanlık haline getirdi. Sadece diğer kediyi uzaklaştırıyorum şuan oda emmesin diye :)