Bebek Kedinin Kabızlığı Nasıl Geçer

Rumeysa06

bebeğım 2 gündür kabız ne yapayım

6 CEVAP

Sedayksl

Kefir verilebilir diye biliyorum masaj yapın karnına ovun yaş mamada yumuşatır ama yinede bi vet. danışın

Ayben02

Zeytinyağı verebilirsiniz ve lavman hareketini yapın işe yarar kuzenimin kedisi de kabizdi vet hekimimiz tavsiye etti biz de yaptık ise yaradı eğer ise yaramazsa birkaç gün uygulayabilirsiniz

Esila46

@ayben02 lavman hareketi nasıl yapılıyor??

Ayben02

Vet hekimimiz demişti ki kulak temizleme çubuğunun ucunu zeytinyağına baıtırın ve yavaş yavaş anüse masaj yaparak hafifçe anüsün içine batırın ama çok değil çok yavaş ve nazik hareketlerle sadece pamuklu kısımdan

AnneRoss

2 gündür dışkılama hiç yoksa bunu sizin halledebileceğinizi sanmıyorum. Veterinere gitmeniz daha uygun olur bence, muhtemelen onlar yaptırır.

Bir çay kaşığı zeytinyağını ağzının kenarından içirin. Ve bir pamuk parçasını zeytinyağına batırıp popusuna masaj yapın, pamuğu çok azcık popodan içeri ittirerek yağı değdirebilirsiniz.

Masajı günde 1-2 kere yapın. Zaten en fazla 3-4 gün içerisinde aksi bir sağlık sorunu yok ise tuvalete çıkacaktır. 3. gün hala tık yoksa lütfen hekiminize danışın. Parazit veya bağırsak problemi olabilir.