Cins Kedi

fgpretch

arkadaşlar evimde iki tane kedim var üçüncüyüde alıcam ama bu sefer ki cins olsun istiyorum. ama satın alıp birilerine para kazandırmakda istemiyorum cins kedi sahiplendireniniz varsa veya işte bilen varsa yardımcı olabilir mi nerden bulabileceğimi

7 CEVAP

dollfacepersian

Kediyi cins ,kırma diye ayırmayı doğru bulmuyorum.Kırma kedi daha dayanıklıdır. Cins kedilerin ırksal olarak yatkın hastalıkları vardır. Nerdeyse hepsi çok ciddidir. Kedi ne kadar safkansa ırksal hastalığa yakalanma riski artar.
Birde cins oldunsa ne olursa olsun algısını anlamıyorum. Her cins kedinin birbirinden farklı fiziksel özellikleri,yatkın oldukları hastalıklar ve bakımları vardır. Karakter meselesi her melez kedide olduğu gibi her cins kedininde farkı kendine özgü karakteri vardır.
Neyse size bakımı kolay,dayanıklı ve sokakta,ücretsiz sahiplendirme sitelerinde rahatça bulunabilecek birkaç kedi ırkı önereceğim. Sırf cins isteğiniz için öneriyorum.
Ankara,van,bombay ve büyük ihtimalle safkan değildir ama mavi Rus da bulunur.
Birde evdeki kedilerinizin yeni kedi istediğinden emin misiniz?
Emin iseniz yaşı ve karakteri evdeki kedilerinize uygun bir kedi sahiplenin. Onlar kısır değilse farklı bir cinsiyetten kısır olmayan bir kedi sahiplenmeyin ve de kademeli alıştırma uygulayın. Gerekli bilgiyi internette bulabilirsiniz

tika_waylan

Cins kediler hastalikalra yatkin oluyor İranlar, Scottishler vs. Tabi sizin kararaniz ama kendi deneyimlerime gore gercekten tekir kedilerin saglik problemi az ve dayanikli oluyor ustelik 3.kediyi sahiplenecekmissiniz maddi olarak da sizi zorlayabilir ve t masraflari. Angora kederi sagir olur, iran kedilerinin hep gozleri akar, Himalayalarin da surekli saglik problemlero olur hassastirlar, scottishlerin mideleri hassastir ve ilerleyeb zamanlarda fold geninden dolayi omuriliklerinde sorun olabilir. Bunu belirtmemin sebebi 2 kedinizin olmasi 3.bir sorumluluk almak istediginizden dolayi belirttim. Bir suru ilan buradan ve instagramdan arastirin ozellikle ucretsiz kedi sahiplendirme yapan yerleri. Kedi sahiplendirme yazin instagrama.

dollfacepersian

Angora kedileri her zaman sağır olmaz.Sağır olma nedenleri ırksal değil beyaz renklerinden kaynaklanır. Lütfen okuyun http://www.evrimagaci.org/fotograf/55/6754

AdaMira

evet ırk ayrımı yapmak hoş birşey değil ama benim yuva aradığım anadolu kökenli ankara kedisi var. Eğer isterseniz sahiplendirebilirim

fgpretch

kedilerimin ikiside birer yaşlarında kısır iki beyefendi cinsini de yazsam iyi olabilirdi katılıyorum british shorthair cinsinde kedim vardı ve bundan üç sene önce bi sebepten ötürü yuvalandırmıştım bakımını falan rahatlıkla yapabiliyodum yine aynı cinsden istiyorum yardımcı olabilirseniz güzel olur

dollfacepersian

Yaşına uygun olması için 1-2 yaşlarında yetişkin ve kısır British shorthair 'ı bulmakta zorlanacağınızı sanmıyorum. Birçok yerde gördüm ben. Tamamen ücretsiz ve sağlıklıydı hepsi. Buraya ,pet arkadaş 'a ve Facebook taki hayvan sahiplendirme gruplarına bakarsanız %85 bulursunuz bence. Ben de bir bakayım sizin için. Dişi veya erkek fark eder mi acaba?